Intel SD kart Boyutunda Bilgisayar Üretti

0
0
0
0
0
Intel SD kart Boyutunda Bilgisayar Üretti
Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) kavramına yoğunlaşmış görünen Intel, akıllı teknolojileri daha da akıllı hale getirecek bir bilgisayar üretti. Edison adındaki bu ufaklık (SD kart boyutunda) Linux işletim sistemi kullanan bir bilgisayar.
Intel bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile birbirinden ilginç çok sayıda ürün tanıttı. En çok ilgi çeken ve geleceği şekillendirme poansiyeli olan ürün ise bir SD kart ile şekil ve boyutları aynı olan Edison adındaki bir bilgisayardı.

Dünyanın en küçük bilgisayarı olma özelliği taşıyan bu SD Kart, Intel'in tanımıyla bir tam teşekküllü bir pentium bilgisayar. ilk görüşte bir SD karttan farkı olmaya n bu bilgisayar çift çekirdekli bir Quark-Soc ile çalışıyor, üstelik Linux işletim sistemine sahip olan Edison, Wi-Fi ve Blueetooth bağlantılarına da sahip.

Edison'un çalışma prensiplerinden de bahseden Intel yetkilileri, Edison sayesinde çocuğunuzun rahatsızlandığını ya da ağlamaya başladığını kahve fincanınıza sinyal gönderen bir oyuncaktan öğrenebilirsiniz ya da ağlamaya başlayan bebeğinizin sütünü ısıtmasını yine oyuncak ocağınıza söyleyebilir diyor.

Cihazların birbirleri arasındaki iletişimin (internet of things) bir sonraki seviyede insan müdahalesine ihtiyaç duymayacağını açıklayan Intel, bu konuda son derece cesur, girişken ve çalışkan görünüyor. günlük ve kişisel kullanıma uygun olmayan Edison da zaten geliştiriciler ve akıllı ürünlerinde böyle bir sistem kullanmak isteyen üreticiler için geliştirilmiş durumda.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0