1. Dünya Siber Savaşı Mı Başladı?

2
1
0
0
0
Evet, evet. Yanlış duymadınız. Tahminimizce 1. Dünya Siber Sabaşı başladı!
Günümüzde gelişme oranı bile tahmin edilemeyen, her tahminin çok çok üzerine koyarak karşımıza çıkan teknolojik gelişmeler görmekteyiz. Gerek bilgisayar, gerek ev teknolojileri olarak düşünsek bile artık aklımıza gelibecek hemen hemen her şeyde teknoloji kullanımına başladık. Aynı zamanda büyük bir hızla yayılıp dünyanın damarları olarak nitelendirebileceğimiz internet ağları da artık hayatımızın en önemli şeylerinden biri haline geldi.

Hal böyleyken oluşan durum sonucunda her önemli şeyin başlangıç olarak savunma açısından militaristleştirilmesi sonucu hem teknoloji hem de internet askeri açıdan da çok önemli konumda. Hatta siber ordu dediğimiz yeni bir askeri kolların bile yaygınlaştığı dünyamızda taş sopa ile başlayıp, sonrasında topla tüfekle gelişen ve son olarak atom bombasına kadar büyüyen dünya savaşları da siber ortama taşındı.

İşte bu siber savaş olgusunun yaygınlaşması ve günümüzde artması sonucu bu ortamlarda da ülkeler arası savaşlar görmekteyiz.

Fakat bugün hatta şu saatlerde çok daha büyük bir siber durumla karşı karşıyayız. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında yaşanan yoğun siber saldırılar sonucu 1. Dünya Siber Savaşı başladığı yönünde iddialar mevcut. (Ya da 1. Siber Dünya Savaşı)Anlık olarak BU ADRESTEN an be an takip edebileceğimiz siber saldırıların Amerika ve Çin arasında başladığı, daha sonra Rusya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Suudi Arabistan, Norveç, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Hollanda, Tayvan ve Ukrayna arasında yaşandığını görmekteyiz.

Görünüşe göre yoğunluk olarak diğer ülkelerden ABD'ye yapılan siber saldırıların gözlemlendiği 1. Dünya Siber Savaşı'nda gelişmeler ve sonuçları hakkında takipte olacağız.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0