10 Teknoloji Devi, Resmi Gözetleme Kongresi'ne Çağrıldı

0
0
0
0
0
10 Teknoloji Devi, Resmi Gözetleme Kongresi'ne Çağrıldı
Google, diğer teknoloji devleri Microsoft, Apple, Facebook ve Twitter ile birlikte NSA’in (Ulusal Güvenlik Dairesi) düzenlemiş olduğu çok önemli bir kongreye çağrıldı.
Google, diğer teknoloji devleri Microsoft, Apple, Facebook ve Twitter ile birlikte NSA’in (Ulusal Güvenlik Dairesi) düzenlemiş olduğu çok önemli bir kongreye çağrıldı. Bu Kongre NSA'in, gelişen iletişim bilimlerini kullanarak yaptığı gözetleme işlemlerinin tartışıldığı, kanunların düzenlendiği bir etkinlik.

Reform Government Surveillance ( Resmi Gözetleme Kongresi)  adı altında toplanan 10 büyük teknoloji şirketi, Amerika’da ki sosyal grupları, dernekleri ve Amerikan halkını gözetleme kanunu hakkında fikirlerini sunup, tartışmalara katılıyorlar. Kongreye katılan teknoloji şirketlerine, Amerikan devleti çok önemli giriş izinleri sağlıyor.Katılan şirketlerin daviyetisinde bizzat Başkan Obama’nın adı ve imzası bulunuyor. Aynı zamanda Amerikan vatandaşlarınında görüşünün alınmasını sağlayan bu sistemde isterlerse vatandaşlar, görüşlerini bu şirketlere belirtebiliyorlar. Google'ın sitesinde yer alan mektubu okuyarak, eğer bu etkinlikte pay sahibi olmak isteyen vatandaşlar isimlerini ve email adreslerini girerek iletişime geçebiliyorlar.

Kaynak : TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0