• Anasayfa
  • İnternet
  • 11 Kişinin Hayatını Kaybettiği Tren Kazasına Meğer Bir Mobil Oyun Neden Olmuş

11 Kişinin Hayatını Kaybettiği Tren Kazasına Meğer Bir Mobil Oyun Neden Olmuş

1
0
0
0
0
Almanya’da yaşanan tren kazası sonucu 11 kişinin hayatını kaybetmesinin arkasında, bir görevlinin mobil oyun oynadığı yönünde ciddi iddialar var.
Şubat 2016’da yaşanan tren kazası sonucu 11 kişinin hayatını kaybettiği Almanya olayın şokunu hala üzerinden atamamışken, kazanın yaşanmasına neden olan olayla ilgili ciddi iddialar ortaya atıldı. Bir kişinin göz altına alındığı bu iddianın altında, trendeki görevli bir kişinin kaza esnasında telefonda oyun oynarken verdiği yanlış sinyalin olduğu düşünülüyor.

Savcıların başlattığı incelemeye ait raporda, gözaltına alınan görevlinin bir anlık kontrolünü kaybedip yanlış sinyal vermesi ve buna sebep olarak kazanın meydana geldiği belirtilmiş. Almanya’daki haber kanalları da savcının sunduğu rapordaki bilgileri doğrulayarak görevlinin verdiği ifadenin bu yönde olduğunu aktarmış.Bavyera’daki kazada iki tren burun buruna çarpışmış, raydan çıkan trenlerin içinde bulunan 11 kişi hayatını kaybederken 150’den fazla kişi de yaralanmıştı. Görevlinin çıkarıldığı mahkemede ‘kasten adam öldürmek’ suçundan en az 5 yıl hapis cezası alabileceği belirtiliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0