• Anasayfa
  • İnternet
  • 15 Milyon T-Mobile Kullanıcısının Önemli Kişisel Bilgileri Çalındı!

15 Milyon T-Mobile Kullanıcısının Önemli Kişisel Bilgileri Çalındı!

0
0
0
0
0
ABD’nin en önemli GSM operatörlerinden T-mobile’ı kullanan yaklaşık 15 milyon müşterinin kişisel bilgilerinin çalındığı açıklandı.
Experian’ın yaptığı açıklamaya göre T-mobile ile son iki yıl içerisinde sözleşme imzalayan 15 milyon ABD vatandaşının isim, doğum tarihi, adres, sosyal güvenlik, ehliyet ve pasaport gibi önemli kişisel bilgilerinin siber hırsızlar tarafından çalındığı ortaya çıktı.

T-mobile’a yapılan saldırının 15 Eylül’de fark edildiği ve yapılan saldırıya yönelik soruşturma açılıp yasal kurumlara başvurulduğu bildirildi.

T-Mobile’ın üst düzey yöneticilerinden John Legere ise Experian’la olan ilişkilerini tekrar gözden geçireceklerini belirterek bu siber saldırıdan dolayı çok kızgın olduğunu söyledi. Şu an için önceliklerinin saldırıdan etkilenen tüm müşterilerine yardımcı olabilmek olduğunu belirtti.ABD’de yalnızca siber saldırıya uğrayan şirket T-mobile değil elbette. Amazon, Motorola, Boeing, AT&T ve General Motors gibi şirketler de yer alıyor. Yine daha önce ABD’deki federal kurumlarda çalışanların güvenlik araştırmasını yapıp performans değerlendirmelerini yapan ABD Personel Yönetim Ofisi de (OPM) hacklenmiş, yaklaşık 21 milyondan fazla federal çalışanın kişisel bilgilerinin çalındığı ortaya çıkmıştı. Sonrasında ise OPM Direktörü Katherine Archulet istifa etmişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0