• Anasayfa
  • İnternet
  • 15 Yaşındaki Apple Koleksiyoncusu Çocuk, Cihazlarını Müzede Sergileyecek

15 Yaşındaki Apple Koleksiyoncusu Çocuk, Cihazlarını Müzede Sergileyecek

1
1
0
0
0
15 yaşında olmasına rağmen birçok fanından çok daha fazla Apple ürününe sahip olan Alex Jason, kendi müzesini açmaya hazırlanıyor.
‘Fanboy’ kelimesini kullanmayı pek sevmiyorum, ama kullanacak olsam galiba bu çocuk için ‘cuk’ otururdu. Henüz 15 yaşında olan Alex Jason, kendisine ait -prototip ürünlerin de dahil olduğu- Apple ürünlerine ait koleksiyonlarını müzede sergilemeye hazırlanıyor.

Apple’ın ürünlerini çok daha küçük yaşlardan beri kullanıyor olmasına rağmen koleksiyonunu 10 yaşından itibaren oluşturan Alex, sandığınız gibi ailesinden aldığı harçlıklarla değil, komşularının çimlerini biçerek kazandığı paralarla bu ürünleri satın almış. 

Koleksiyonunda prototip ürünler dahil olmakla birlikte çoğu Apple ürünü bulunuyor. Bunların içinde PowerBook ve PowerMac’in birçok serisi, zamanının en iyi oyun oynatan cihazlarından iMac G3, iPad’in daha ilkel hali olarak düşünebileceğimiz Apple Newton MessaPad 2100 gibi ürünler bulunuyor. 

Koleksiyonunu her geçen gün geliştiren Alex’in en büyük destekçisi ise babasıymış. Oğlunun müze kurabilmesi için işini dahi bırakan Bill Jason, müzenin ismini Maine Technology Museum olarak belirlemek istediklerini söylüyor. Alex’in koleksiyonundaki bazı ürünler şunlar:

Dilerseniz tüm listeye ve fotoğraflara şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0