• Anasayfa
  • İnternet
  • 16 Yaşındaki Otizm Hastası Remzi, Apple Store’da Sahneye Çıkıyor!

16 Yaşındaki Otizm Hastası Remzi, Apple Store’da Sahneye Çıkıyor!

0
0
0
0
0
Kendi iç dünyasını yaptığı tasarımlar aracılığıyla insanlarla paylaşan otizmli sanatçı Remzi, Zorlu Center’daki Apple Store’da sahne alacak.
Rezmi Yılmaz, 16 yaşında bir otizm hastası genç çocuk. 7 sene önce misafirliğe gittiği bir evde yaptığı çizimle herkesi kendisine hayran bırakan Remzi’nin annesi, çocuğunun bu yeteneğinin üzerinde durmaya karar vermiş.

Son üç senedir yeteneklerini iyice geliştiren Remzi, artık çizimlerini seramiklere 3 boyutlu olacak şekilde aktarmaya başlamış. Çizimlerini yaparken hayal dünyasını olabildiğince geniş tutan Remzi, bazen televizyonda gördüğü bir siyasetçinin silüetini çizmiş, bazen de korkunç bir hayvanın. Ailesi ise Remzi’nin yaptığı hiçbir çizime karışmamış ve onu tamamen özgür bırakarak istediği çizimleri yapması için gerekli tüm altyapıyı hazırlamış. Yeteneklerini Zorlu Center’daki Apple Store’da sahne alarak paylaşacak olan Remzi’nin gösterisini izlemek için şuradaki bağlantı üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Aşağıda ise Remzi'nin yaptığı bazı çalışmaları göreceksiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0