• Anasayfa
  • İnternet
  • 17 Yaşında Cincinnati Üniversitesi’nden Mezun Olup ABD’yi Yerinden Oynatan Türk: İsmail Günaçar

17 Yaşında Cincinnati Üniversitesi’nden Mezun Olup ABD’yi Yerinden Oynatan Türk: İsmail Günaçar

0
0
0
0
0
ABD’nin önemli üniversiteleri arasında yer alan Cincinnati Üniversitesi’nden 17 yaşında mezun olan İsmail Günaçar, üniversiteden en genç mezun olan ikinci öğrenci olmayı başardı.
Bu aralar ABD’nin tozunu attırıyoruz desek yeridir. Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Ödülü’nü, Prof. Dr. Vamık Volkan’ın psikanaliz alanının en değerli ödüllerinden "Mary Sigourney Psikanaliz Ödülü"nü alması, Türkiye’de yaşayan her bireyin eminim ki göğsünü kabartmıştır. Şimdi yaşı küçük olsa da başarısı yaşından büyük olan İsmail Günaçar’ın başarısından biraz bahsedelim.

Henüz 4-5 yaşlarındayken ailesiyle ABD’ye göç eden İsmail Günaçar, Cincinnati Üniversitesi’nden 17 yaşında bio-kimya alanında diplomasını alarak bu alanda üniversitenin en genç ikinci öğrencisi konumuna ulaştı.

Kendisini süper zeka ya da yetenek olarak görmeyen İsmail, “Ben kesinlikle özel birisi değilim. Süper bir zekamın olmadığını ve dahi olmadığımı da biliyorum. Yalnızca arkadaşlarımdan çok daha azimliyim” dedi.ABD’de, henüz lisede okurken üniversitelerden ders alma imkanının verildiğini belirten İsmail, daha 12 yaşındayken Cincinnati Üniversitesi’nden ders almaya başladığını söyledi. Yaşının küçük olmasından dolayı üniversitedeki profesörlerin bu duruma çok şaşırdığını söyleyen İsmail, “Üniversiteye başvurduktan sonra aldığım tüm dersler geçerli sayıldı ve geriye kalan birkaç dersi de vererek 17 yaşımda üniversitenin bio-kimya bölümünden mezun oldum” dedi.Başarısındaki en büyük etkinin babası olduğunu söyleyen İsmail, “Eğer o eğitimimiz için ABD’ye gelmeseydi bunların hiçbiri olmayacaktı. Babam bir diş hekimi ve istese Türkiye’de de mesleğini devam ettirebilirdi. Fakat o bizim için ABD’ye geldi ve burada da aynı mesleğini sürdürme başarısı gösterdi” dedi.


Henüz 12 yaşındayken üniversiteden aldığı öğrenci kimliği.

İsmail’in mezuniyet töreniyle ilgili Türkçe altyazılı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. (helal olsun sana yaşı küçük ama azmi büyük adam, biz de seni yürekten tebrik ediyoruz)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0