• Anasayfa
  • İnternet
  • 2009 Yılında Bitcoin’e 27 Dolarlık Yatırım Yaptığını Unutan Bir Kişi, Şimdi Milyoner Oldu

2009 Yılında Bitcoin’e 27 Dolarlık Yatırım Yaptığını Unutan Bir Kişi, Şimdi Milyoner Oldu

3
2
1
0
0
Değeri gün geçtikçe artan Bitcoin’e zamanında ufak bir yatırım yapan Norveçli bir kişi, yıllar sonra hatırladığı hesabına tekrar baktığında ufak çaplı şok yaşadı.
Birçok kurum tarafından kullanılan sanal para birimi Bitcoin, hala çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin fikrinin sahibi olan Craig Steven Wright’ın Avustralya’da yapılan vergi kaçakçılığı operasyonunda göz altına alınmış ve hesabında 1 milyon Bitcoin’in olduğu belirtilmişti. Her ne kadar polisler tarafından ‘baskının Bitcoin’le alakası yok’ açıklaması gelmiş olsa da bazı haberlerde bunun tam zıttı açıklamalar yapılmıştı.

Bunları bir kenara bırakalım ve Norveçli şanslı adamın hikayesine geçelim. Bu arkadaş, 2009 yılının ilk zamanlarında Bitcoin’e 27 dolarlık yatırım yapmış. Fakat aradan yıllar geçmiş ve yaptığı yatırımı unutmuş. Tabii bu sırada sanal paranın değeri gün geçtikçe artmaya devam etmiş ve unuttuğu Bitcoin cüzdanına tekrar erişmeye çalışmış. Birkaç kez yaptığı denemeden sonra hesabına ulaşan adam, 2009 yılında 27 dolar karşılığında aldığı 5000 Bitcoin sayesinde şu an 900 bin dolar civarında bir paranın sahibi olmuş oldu. Bitcoin’ler, sanal ortamda ya da ATM’ler üzerinden bozdurulup kullanılabiliyor. Hatta Avrupa’nın ilk Bitcoin ATM’si İstanbul’da bulunuyor.Daha önce Norveç’in başkenti Oslo’da bir ev sahibi olmayı düşlediğini söyleyen bu şanslı kişi, şimdi rahatlıkla istediği eve kavuşabilecek paraya sahip. (Nereden ne çıkacağı belli olmuyor işte. Zamanında '27 dolara ev sahibi olabilirsin' deselerdi inanır mıydı?)
3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0