2013'ün En Çok İndirilen Filmleri

1
0
0
0
0
Her ne kadar korsanı destekelemesek de internetten yapılan korsan film yayımcılığının önüne geçmek son derece güç görünüyor. İşte 2013 yılı boyunca korsan yolla en çok indirilen 10 filmin indirilme sayıları ve yasal gösterim ile elde ettikleri gelir.
Torrent Freak'in açıklamasına göre geçtiğimiz haftalarda ikincisi vizyona giren Hobbit serisinin ilk filmi The Hobbit: An Unexpected Journey, 8.4 milyondan fazla indirme ile listenin ilk sırasında yer alırken filmin yasal gösterim geliri ise 1 milyar Dolar'ı geçti.

Listedeki 10 filmin toplam indirilme sayısı 70 milyonu bulurken bu indirilen filmlerin başka kişilerle de paylaşıldığı düşünüldüğünde sinema sektörünün kaybının çok ciddi boyutlarda olduğu rahatlıkla anlaşılabilir.

Hobbit serisinin ardından listenin ikinci sırasında yer alan film ise 8.1 milyon indirme ile Tarantino'nun En İyi Yönetmen Oscarı'nı aldığı Django Unchained oldu. Django Unchained'in gösterim geliri ise 425 milyon Dolar'ın üzerinde.

2013 yılında korsan yollarla en çok indirilen üçüncü film ise geçtiğimiz yıl bir trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker'ın başrolünü oynadığı Fast and Furious serisinin altıncı filmi oldu. Hızlı ve Öfkeli 6, 7.9 milyon kez korsan yollarla indirilirken yasal olarak 788 milyon Dolar'dan fazla gelir elde etti.

Bir sonraki film olan Iron Man 3, 7.6 milyon indirmeye sahip olurken gösterim geliri olarak 1.2 milyon Dolar ile listenin birinci sırasındaki Hobbit'i bile geride bırakıyor.

Listenin beşinci sırasında yer alan Bradley Cooper ve Jennifer Lawrance'ın başrollerini paylaştığı Silver Linings Playbook (Umut Işığım) da 7.5 milyon indirme sayısına ulaşmış ve 236 milyon Dolar yasal gösterim geliri elde etmiş durumda.

Sıralamanın devamına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz:

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0