• Anasayfa
  • İnternet
  • 2015'in Tüm Hava Durumu Değişimlerini Tek Videoda 4K Kalitesinde İzleyin!

2015'in Tüm Hava Durumu Değişimlerini Tek Videoda 4K Kalitesinde İzleyin!

0
0
0
0
0
2015'in Tüm Hava Durumu Değişimlerini Tek Videoda 4K Kalitesinde İzleyin!
Meteoroloji Uyduları için Avrupa Örgütü olan EUMETSAT tarafından uydular aracılığıyla bir yıl boyunca kayıt edilen tüm hava durumu verileri tek bir videoda yayınandı.
Özellike bügunkü ya da sonraki günlere ait hava durumu bilgisi için izlediğimiz kanallarda arka fonda kullanılan uydu görüntüleri ile "Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası" dendiğinde bunun neyin nesi olduğunu uydu görüntüleri ile görmekteyiz. Aynı muhabbeti her gün dünya genelinde takip eden EUMETSAT adına sahip Almanya'da yer alan Meteoroloji Uyduları için Avrupa Örgütü, 2015 yılı boyunca edindiği görüntüleri tek bir videoda timelapse olarak birleştirdi.

Bu videoyu YouTube üzerinden hem de 4K desteği ile yayınlayan EUMETSAT'ın yaklaşık 9dk süren videosunda adım adım özellikle karla kaplı Rusya'daki karların çekilmesini görebiliyorsunuz.
 

Hatta dikkat ederseniz Ocak 2015'te başlayan görüntülerde Türkiye'nin doğu tarafı da karlar ile kaplı ve bunlar yavaş yavaş çekiliyor. Ağustos'tan sonra tekrar çoğalmaya başlayan kar yeniden Türkiye sınırlarına girerek doğu bölgelerimizi karla kaplıyor. İzlemesi hem garip hem de oldukça eğlenceli olan videonun istemsiz bir hipnoz etkisi olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0