2015 Senesinin En İyi Mikroskobik Videoları!

0
0
0
0
0
2015 Senesinin En İyi Mikroskobik Videoları!
Nikon 2015 senesinin en iyi mikroskobik videolarını açıkladı.
Bugünün tarihi 10 Aralık, yani senenin son ayı olan Aralık ayının bitimine sadece birkaç hafta kaldı. Senenin sonuna yavaş yavaş yaklaştığımız bu günlerde 2015 senesinin bizlere, teknolojiye, bilime ve internet alemine kazandırdıklarına göre "en iyi"ler, "en sevilen"ler ve "en çok izlenenler" gibi listeler/sıralamalar oluşturulmaya başlandı. Bıkmadan, usanmadan her sene sonunda bu listeleri hazırlayan şirketlerden birisi olan Nikon, dünyanın en iyi fotoğraf makinesi ve lens üreticileri arasında yer alıyor. Ürettiği ürünlerinden de uzmanlık alanını anlayabileceğimiz Nikon, 2015 senesinin en iyi mikroskobik videolarını sıraladı.
 

 1- Bir Protozoan Başka Bir Protozoan'ı Yiyor


Rotterdam'da bulunan Micropolitan Museum'da görevli olan Wim van Egmond tarafından çekilmiş olan bu video, 250 kat yakınlaştırılarak çekilebilmiş. Videoda görünen Trachelius ciliate, Campanella ciliate isimli canlıyı yiyor. İki canlı da Protozoa sınıfının birer üyesi.
 

 2- Bir Termitin Bağırsak İçeriği


 
Los Angeles'ta bulunan Wonder Science TV çalışanı Danielle Parsons tarafından çekilen bu görüntüler, termitin bağırsağında yaşananları gösteriyor.
 

 3- Taşıyıcısının İçerisinde Çıkan Parazit


Listedeki en güzel içeriğe sahip olan bu video, bir parazit larvanın (Cotesia urabae) yeterince büyümesinin ardından içerisinde bulunduğu taşıyıcıyı (Uraba lugens) delmesini ve dışarı çıkarak kendine koza örmesini gösteriyor. University of Auckland'da öğrenci olan Gonzalo Avila tarafından çekilen bu video, 3. olmaya hak kazanmış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0