• Anasayfa
  • İnternet
  • 30.000 Kişi Hep Birlikte Müzik Yaparsa Ortaya Nasıl Birşey Çıkar?

30.000 Kişi Hep Birlikte Müzik Yaparsa Ortaya Nasıl Birşey Çıkar?

0
0
0
0
0
30.000'den fazla kişi hep birlikte piano notalarıyla, ortaya bir şarkı çıkarttı.
Daha önce Twitch'te hep birlikte Pokemon oynayan, Dark Souls oynayan topluluğun hareketleriyle yön verilen yayınlar izlemiştik. Bunlara benzer olarak, yeni bir akım başladı.

Hep birlikte bir araya gelip, oylama ile bir sonraki notaya karar veren insanlar, toplam 31.592 kişinin katılımıyla bir şarkı çıkarttılar ortaya.

Bu şarkıyı oluştururken, sonradan katılsanız bile daha önce gelinen noktaya kadar ki oluşturulan melodiyi dinleyebiliyor, sonraki seçimleri onu uygun şekilde yapabiliyorsunuz. Ayrıca günümüzde müzik sektörü artık "söz"den çok "melodi" önem taşıdığı düşünüldüğünde, ne kadar çok insan oylamaya katılırsa okadar daha genele hitap eden bir müzik ortaya konmuş oluyor.

Tabi bunun birde yapıldı yer ve katılan insanın önemi var, sonuçta bizde olsa sırf trollemek amacıyla saçma sapan notalar seçilir ve ortaya eminim sanatsal olarak anlamı olmayan birşley çıkması muhtemel. (Bakınız : inci sözlüğün troll amaçla otobüslerin rengini mor seçmesi olayı)
Bu şarkının yapımında emeği geçen, 121 farklı ülkeden 31,629 insanın yaptığı parçayı dinlemek isterseniz sizi buraya alalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0