3015 Yılında Gökdelenler Nasıl Olacak?

0
0
0
0
0
Tüm hayatın boyunca bir gökdelenenin içinde yaşamak ister miydiniz? Kulağa biraz depresif ve bunaltıcı geliyor. Gökdelende olsa sonuçta dört duvar arasında.
Tüm hayatınız boyunca bir gökdelenenin içinde yaşamak ister miydiniz? Kulağa biraz depresif ve bunaltıcı geliyor. Gökdelen de olsa sonuçta dört duvar arasında yaşayacaksnız. Böyle bir şeyin hapisten ne farkı kalırdı? Tabi gökdelenin içinde ormanlar, tarlalar yoksa. Bir de yüzebileceğiniz güneşli bir sahil

İnsanı biraz korkutan ve aynı zamanda heyecanlandıran bu konsept, eVolvo Skyscraper Competition’da ( Gökdelen Tasarım Yarışması) yayınlanan, New York’ta bulunan Times Meydanı’nın yeniden tasarımı hakkında sunulan bir projeye ait. Yüzyıllar sonrası için düşünülen bu fikir Times Squared 3015 olarak sunulmuş. İçinde evler, alışveriş merkezleri ofisler bulunan bir gökdelenden farkı ise, tarlalar, küçük tırmanış dağları, ormanlar, sahiller de bulunduruyor olması. Şehrin yaklaşık 1 mil yukarısına kadar uzanması planlanan bu gökdelen, gerçekten de sınırları zorluyor. Ayrıca bu gökdelenin yapılabilmesi için gerekli olan teknolojinin ancak 3015 yılında mümkün olacağı hesaba katılmış. ( Yani bize yaramayacak hemen heycanlanmayın, gerçi şimdi yapılsa da biz gidemezdik orası ayrı )Tabii konseptin şu an için bir fanteziden ibaret olduğunu da belirtmemiz gerek.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0