4K TV'ye Yanlış Kablo Kurulumu Yaptığı Sırada Az Kalsın Canından Olacaktı!

2
1
0
0
0
Uydu ve TV kablo bağlantılarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. The Verge editörünün başından geçen talihsiz olaylara birlikte göz atalım...
Uydu ve TV kablolalarının bağlatısı çok basit gibi görünse de oldukça önemli. Kötü bağlantılar, kalitesiz kablo kullanımı, ek çoklayıcılarla yapılan yanlış uygulamalar onarılamaz sonuçlara yol açabiliyor. Bunlardan biri, hatta birkaçı da ünlü teknoloji yayını The Verge editörünün başına gelmiş. Chris Welch isimli teknoloji yazarı iki televizyonunun arızalandığı ve canını zor kurtardığı olayları kendi sitelerinde kaleme almış.

 Yanan HDMI Kablolaları

Welch’in macerası geçtiğimiz Mart ayında başlıyor. İlk olaya konu olan cihaz Panasonic 720p Panasonic plazma TV.  Brookly’de yeni taşındığı dairesine kablo TV ve internet bağlatan yazar, başlangıçta her şeyin normal göründüğünü, montaj tamamlandıktan 2 hafta sonra karşılaştığı manzaranın kendisini şok ettiğini belirtiyor. TV’ye sinyal gelmemesi üzerine HDMI kablolarını kontrol eden Chris Welch, aşağıdaki görüntü ile karşılaşıyor ve televizyonunu servise götürmek durumunda kalıyor.

 2000 Dolarlık TV Nasıl Kullanılmaz Hale Geldi?

Son olay ise Vizio 65-inç 4K TV’de yaşanıyor. TV’ye sinyal gelmemesi üzerine kablo tv bağlantısını değiştirmek isteyen Welch, elektrik akımına kapılma tehlikesiyle karşılaşıyor. Kablonun kısa devreye neden olduğu Vizio 65 inç TV kullanılmaz hale geliyor ve Welch canını zor kurtardığını söylüyor. Kablo TV servisi çalışanlarına haber veren editör, kablonun yarattığı tehlikeyi göstermesi açısından aşağıdaki videoyu da paylaşmış durumda. Chis Welch’in yaşadıklarından bizim de çıkaracağımız sonuçlar yok değil. 3 - 5 kuruş ucuz olsun diye kötü kablolalar kullanmamalı, bağlantıya gelecek kişilerin işi bildiğine emin olmalıyız. Aman, “ben kendim yaparım” derken yanlış ve kötü kablolama yapıp hem kendimize, hem cihazlarımıza büyük hasarlar vermeyelim.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0