• Anasayfa
  • İnternet
  • 500 Görseli Sırasıyla Doğru Hatırlayan 5 Yaşındaki Zehir Kız

500 Görseli Sırasıyla Doğru Hatırlayan 5 Yaşındaki Zehir Kız

1
0
0
0
0
Avustralya’da yaşayan 5 yaşındaki Julia Rozenkova, 500 görseli yan yana doğru şekilde sıralayabilecek hafızaya sahip.
Ailesi tarafından 3 yaşındayken görsel hafızasının çok iyi olduğunun fark edilmesinden sonra özel bir eğitime tabii tutulan ve şu an 5 yaşında olan Avustralyalı Julia Rozenkova, 500 görseli hiç sektirmeden yanyana sıralayabiliyor. 

Eğitimini Avustralya’da almış olsa da aslında bu teknik, Japon eğitimci Makoto Schichida tarafından geliştirilmiş. Japonya’daki çocuklar üzerinde de denenen bu teknik sayesinde ilerleyen zamanlarda bir sayfanın çevrilme hızında okunabilmesi amaçlanıyor. 

Julia’nın babası Vladislav Rozenkova, kızını bu programa ileride akademik hayatına bir faydası dokunması için gönderdiğini söyledi. Julia’nın öğrendikçe heyecanlandığını ve kendisine daha çok güvendiğini söyleyen baba Vladislav, eğitim için yıllık 2157 dolar ödeme yaptığını söyledi.Aynı düzeyde eğitim gördüğü yaşıtları 50 görseli ezberleyebilirken Julia’nın 500 görseli hiç sektirmeden birkaç günde ezberleyebildiğini söyleyen Vladislan Rozenkova, "Bu yöntem, bir çocuğa 50 görselden oluşan bir sayfanın gösterilmesi ve bu görselleri bir hikâye yardımıyla birbirine bağlamalarını sağlıyor" dedi.  
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0