6 IŞİD Teröristin Vurulma Anı Olarak Yayımlanan Haber Videosu, Meğerse Medal of Honor Oyunundan Alıntıymış!

0
0
0
0
0
İran televizyonunda haberi yayımlanan 6 IŞİD teröristinin vurulma anına ait olduğu belirtilen videonun Medal of Honor oyunundan alıntı olduğu ortaya çıktı.
İran televizyonu, geçtiğimiz günlerde 6 IŞİD teröristinin vurulma anı olarak iddia ettiği bir haber videosu yayımlamıştı. Videoda önüne geleni aşağı indiren ve Hizbullah keskin nişancısı olarak lanse edilen savaşçı, aslında Medal of Honor oyunundan bir karaktermiş.

Haberde, Hizbullah keskin nişancısının iki dakika içerisinde 6 IŞİD teröristini öldürdüğünden bahsediliyor, ki bu haber Fransız France 24 haber kanalı tarafından da yayımlanmış. Bunun dışında İran televizyonu habere ufak eklemeler yaparak, keskin nişancının Arash adında İran yapımı bir silah kullandığını da belirtmiş. (kendilerini nasıl kaptırmışlarsa artık bol keseden sallamışlar)
 

Aşağıda ise İran televizyonun haberini yayımladığı videonun, Medal of Honor oyunundan bir bölüm olduğunu ispatlayan video bulunuyor. Video, 2012 yılında TheChronicGamer29 adında bir YouTube kullanıcısı tarafından yüklenmiş.
 

Eğer hala ikna olmadıysanız aşağıdaki iki görseli detaylı olarak incelediğinizde (özellikle kırmızı dairenin bulunduğu alanı), videoların tıpatıp aynı olduğunu göreceksiniz.İran'ın "terör örgütü IŞİD'in ağır kayıplar verdiği" yönünde bir algı oluşturmak ve psikolojik olarak çöküntü yaşamalarını sağlamak için böyle bir girişimde bulunması elbette anlaşılabilir bir durum fakat dikkatli oyun severlerin gözünden kaçmayan bazı detaylar, İran televizyonunun şimdilik amacına ulaşmasını engellemiş gibi duruyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0