• Anasayfa
  • İnternet
  • 70 Bin Dolarlık Kamerayı Tanıtayım Derken Yere Düşüren Kazma Kameraman

70 Bin Dolarlık Kamerayı Tanıtayım Derken Yere Düşüren Kazma Kameraman

1
0
0
0
0
Arri’nin dijital sinema kamerasını artistik hareketler yaparak tanıtan kameraman, dünyanın en kazma kameramanı olabilir.
Arri’nin Alexa adındaki dijital sinema kamerası, birçok yönetmenin (özellikle aksiyon türünde filmler yöneten yönetmenler) kullanmak isteyeceği türden. Teknik detaylarının yanı sıra hassas hareket kabiliyetiyle bir kameramanın işini fazlasıyla yerine getirebilecek donanıma sahip olan Arri Alexa ismindeki kamera, kazma bir tanıtım görevlisi tarafından tanıtılmaya çalışılınca başına gelebilecek en kötü şey geldi.

İlk başta kameranın sahip olduğu özellikleri ön plana çıkarmak için (kameraman hangi şekilde hareket ediyor olursa olsun kameranın sabit kalması) cihazı yukarı ve aşağı doğru hareket ettiren, zıplayan, hatta dans eden tanıtım görevlisi, beline bağlı olmasına rağmen kamerayı yere düşürmeyi başarıyor. Her ne kadar beline bağlanmasına güvenmiş olsa da kameranın bir şekilde tutturulduğu yerden çıkma ihtimalini düşünmesi gerekiyordu (gibi geliyor bana).Cihazın fiyatı 70 bin dolar olmasına rağmen daha fonksiyonel olmasını sağlayacak aksesuarlarla birlikte 100 bin dolara yakın bir fiyata ulaşabildiğini belirtelim. Ayrıca söylenildiğine göre kamera bir film çekimi esnasında kullanılmadığı için üretim sigortası kapsamında değildi. Bu da demek oluyor ki kamerayı düşüren görevli (nam-ı diğer kazma) şimdiden uykusuz günler geçirmeye alışsın.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0