• Anasayfa
  • İnternet
  • 9 Voltluk Piller Kullanılarak Evde Üretilen Rail Gun’dan Efsane Performans!

9 Voltluk Piller Kullanılarak Evde Üretilen Rail Gun’dan Efsane Performans!

0
0
0
0
0
FPS severlerin Quake’ten hatırlayacağı silahlardan Rail Gun, YouTuber Ziggy Zee tarafından ev ortamında üretilmesine rağmen mükemmel bir performans sergiledi.
Öncelikle Rail Gun’la ilgili ufak bir bilgi verelim. Bu silah, manyetik alan oluşturularak mermileri yüksek hızda itmek için kullanılıyor. Güç kaynağı, birbirlerine paralel ray sistemi ve hareket armatürü olmak üzere toplam üç parçadan oluşan Rail Gun’ın mermi olarak ferromanyetik elementlerden oluşan ya da bu özelliğe sahip bir element kullandığı belirtiliyor. Rail Gun, teknolojik olarak hala yeterli seviyeye gelmiş durumda değil. Fakat ilerleyen zamanlarda Amerikan Donanması’nın en önemli silahlarından bir tanesi olması bekleniyor. 

Ziggy Zee, yeni bir YouTube kanalı olmasına rağmen Rail Gun’la ilgili yaptığı video paylaşımlarıyla bu silaha meraklı olan birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Ziggy Zee’nin ev yapımı Rail Gun, gücünü 9 voltluk Duracell pillerden alıyor. (ilginç ama gerçekten de böyle) Pillerden aldığı gücün çok sayıda kapasitöre iletilmesiyle burada biriktiriliyor ve silahın içerisindeki bakırlar aracılığıyla manyetik alana dönüştürülüyor.Ziggy Zee’nin paylaştığı videoda herhangi bir merminin kullanılmadığı, yalnızca silahın çalışabilir durumda olduğu belirtilmiş. Rail Gun’la yapılan ilk deneme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0