• Anasayfa
  • İnternet
  • A Haber’e Çıkan Türk Hacker Skorsky: Türk Hackerlar, Dünyanın En İyi Hackerları Arasında

A Haber’e Çıkan Türk Hacker Skorsky: Türk Hackerlar, Dünyanın En İyi Hackerları Arasında

5
2
1
0
0
A Haber’e Çıkan Türk Hacker Skorsky: Türk Hackerlar, Dünyanın En İyi Hackerları Arasında
Ülkemizde son günlerin en çok konuşulan hackerları arasında yer alan Skorsky, A Haber’e çıkarak kendisine sorulan soruları cevapladı.
Şu aralar biraz ortalık durulmuş durumda, fakat geçtiğimiz ayın ortasından itibaren her günümüz siber saldırılarla geçiyordu. Özellikle Anonymous ve Rusya’dan gelen siber saldırılar birçok bankamızın altyapısını çökertmiş ve saatlerce bankaların sitelerine erişim sağlanamamıştı. Ardından kod adı Skorsky olan Türk hackerın Rusya’ya yaptığı siber saldırılar, tıpkı ülkemizde olduğu gibi Rusya’da da birçok bankaya ve devlet tabanlı sitelere ait erişimin engellenmesini sağlamıştı. 

Skorsky’nin ismini özellikle son birkaç haftadır çok duyduk fakat kendisiyle ve birlikte hareket ettiği TurkHackTeam’le ilgili çok fazla bilgiye sahip değildik. A Haber’e çıkan Skorsky, hem kendisiyle ilgili merak edilen soruları cevapladı, hem de yapılan siber saldırıların öncesinde ve sonrasında neler yaşandığını anlattı. 'Türk hackerlar, dünyanın en iyi hackerları arasında' olduğunu söyleyen Skorsky’nin yaptığı konuşmayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 

5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0