• Anasayfa
  • İnternet
  • ABD Başkan Adayı Donald Trump’tan Apple’a Bombardıman: Kendilerini Ne Sanıyorlar?

ABD Başkan Adayı Donald Trump’tan Apple’a Bombardıman: Kendilerini Ne Sanıyorlar?

1
0
0
0
0
ABD Başkan Adayı ve emlak zengini olan Donald Trump, FBI ile işbirliği yapmayan Apple’a adeta ateş püskürdü.
FBI’ın, San Bernardino’daki saldırıyı gerçekleştiren teröristin telefonunun şifresini kırması talebinde bulunduğu Apple’dan red cevabı gelmesi, ABD’yi ve teknoloji dünyasını tam anlamıyla karıştırdı. Büyük bir kesim Apple’ın CEO’su Tim Cook’a hak verse de bazı kesimler buna şiddetle karşı çıktı. Bu kişiler arasında belki de en ağır konuşanı, ABD’nin başkan adayı Donald Trump oldu.

Trump, Tim Cook’un verdiği cevaba karşılık olarak “Onlar kim olduklarını sanıyorlar? FBI’ın talebine kesinlikle karşılık vermek zorundalar. Bu konuda çok daha sağduyulu olmamız gerekiyor” dedi.

Trump kendisini ‘sağduyulu bir muhafazakar’ olarak tanıtmış olsa da Tim Cook’un Apple’ın sitesi üzerinde mektupta gerçek sağduyunun, hükümeti koruması gereken özgürlükleri ve bağımsızlıkları koruması olarak belirtmişti.Mahkeme, Apple’a 3 gün süre verdi

Öte yandan ABD mahkemesi, Apple’a ‘şifreyi kırması konusunda düşünmesi için’ 3 günlük bir süre verdi. Bunun için de ‘ABD hükümetinin bizden istediği şey, tüm müşterilerimizin güvenliğini tehlikeye atmakla aynı şey’ şeklinde cevap veren Tim Cook, FBI’ın bunu dünya üzerindeki tüm iPhone’ların güvenlik önlemlerini aşmak için kullanabileceğini savundu.

Tim Cook’a destek verenler arasına Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de katıldı. Dorsey, o’nun yaptığı liderliğe atıfta bulunarak teşekkür edip yanında olduğunu belirttiği aşağıdaki tweet’i attı.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0