ABD İstihbaratı, Yahoo'yu Tehdit Etti

1
0
0
0
0
ABD İstihbaratı, Yahoo'yu Tehdit Etti
​Yahoo ile ABD hükümeti arasındaki sürtüşme devam ediyor. İnternet devi Yahoo, kullanıcılarının bilgilerini paylaşmadıkları taktirde, hükümet tarafından her gün için 250 bin dolar ceza ile tehdit edildiklerini açıkladı!
Yahoo ile ABD hükümeti arasındaki sürtüşme devam ediyor. İnternet devi Yahoo, kullanıcılarının bilgilerini paylaşmadıkları taktirde, hükümet tarafından her gün için 250 bin dolar ceza ile tehdit edildiklerini açıkladı!
 
ABD Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) kullanıcılarının kişisel bilgilerini zorla alma talebinin yasalara aykırı olduğunu açıklayan Yahoo, olayı mahkemeye taşımıştı. Mahkemenin sonucu da ABD istihbaratı lehine sonuçlanmıştı.
 
Yargıç, davanın bazı belgelerini kamuoyuna açılmasını emretti ve Yahoo ile ABD istihbaratı arasında yaşanan olaylar da gün yüzüne çıktı.
 
Halka açılan bu belgelere göre, Yahoo ile istihbarat arasındaki sürtüşme, eski NSA ajanı Edward Snowden’in elindeki gizli belgeleri dünya ile paylaşmasından öncesine dayanıyor.
 
Yahoo’nun hukuk danışmanı Ron Bell, ABD istihbaratına karşı uzun süredir mücadele içerisinde olduklarını belirterek, “Hükümet bize, taleplerine uymadığımız takdirde günlük 250 bin dolar ceza uygulamakla tehdit etti” dedi.
 
Mahkeme sonucuna göre Yahoo’nun ABD istihbaratının kullarına uyması kararı verildi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0