• Anasayfa
  • İnternet
  • ABD’li Öğrenci Hackerlar, Büyük Ödülü Almak İçin Yarıştı

ABD’li Öğrenci Hackerlar, Büyük Ödülü Almak İçin Yarıştı

0
0
0
0
0
​Kaliforniya Üniversitesi tarafından düzenlenen LA Hacks yarışmasında ABD’de yaşayan genç öğrenci hackerlar, farklı yazılım programları ve projeleriyle 5 bin dolarlık büyük ödülü almak için mücadele ettiler.
Kaliforniya Üniversitesi tarafından düzenlenen LA Hacks yarışmasında ABD’de yaşayan genç öğrenci hackerlar, farklı yazılım programları ve projeleriyle 5 bin dolarlık büyük ödülü almak için mücadele ettiler.

Kaliforniya Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği organizasyonda genç hackerlar, 36 saat içerisinde tamamlanması şartıyla uzman bilişimcilerden oluşan jüriyi etkileyebilmek adına projeleri üzerinde çalıştılar. Yarışmaya Microsoft ve IBM gibi büyük şirketler de sponsor oldu. 

Yarışmanın organizatörlerinden olan Drew Glicker, 1500 öğrencinin katıldığı yarışmanın, proje sahibi öğrencilerin büyük şirketlerle iletişim kurmasını sağlayıp verilecek ödüllerle teşvik edilmesi amacını taşıdığını belirtti.

Yarışmanın birincilik ödülünü, beyin gücüyle çalışan Mercedes projesiyle Mark Estefanos ve Nilay Modi kazandı. (Nilay Modi’yi kadın zannedip Facebook’tan aratmayın, kendisi Hindistanlı bir erkek) İki kişiden oluşan hacker grubu, projeleriyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Geçmiş yüzyıla ait olduğunu düşündüğümüz direksiyonu yerinden sökmekle işe başladık. Direksiyon yerine 3D dişli çark ve diğer parçaları koyup EEG (Elektroensefalografi) sinyalleriyle, beynin komutlarını motoru çalıştırma ve sürüş için gerekli diğer tüm komutlar için bağlantılandırarak aracın beyin gücüyle çalışmasını sağladık. Yarışmada Yatırıma Layık Proje ödülünü ise Avi Varshney, Simerjit Dhaliwal, Kevin Robertson ve Max Gong tarafından geliştirilen ve hiçbir cihaz yardımı olmadan tamamen vücut hareketleriyle kontrol edilebilen dünyanın ilk kumandasız robotu ShadowBot projesi kazandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0