• Anasayfa
  • İnternet
  • ABD'lileri Korkudan Sığınaklara Koşturan, F-35C Savaş Jetlerinin Çıkardığı İnanılmaz Ses

ABD'lileri Korkudan Sığınaklara Koşturan, F-35C Savaş Jetlerinin Çıkardığı İnanılmaz Ses

1
0
0
0
0
ABD'lileri Korkudan Sığınaklara Koşturan, F-35C Savaş Jetlerinin Çıkardığı İnanılmaz Ses
ABD 28 Ocak tarihinde New Jersey sahilinde savaş jetleriyle yaptığı deneme uçuşları sırasında çıkan ses, bölgedeki insanlara deprem korkusu yaşattı.
Son günlerde ülkelerin donanma bazında yaptığı testler (Kuzey Kore'nin yapay deprem oluşturduğu hidrojen bomba denemesi), dünya genelinde büyük ses getirmeye başladı. New Jersey’de savaş jetlerinin deneme sürüşü esnasında çıkardığı sesler de etki anlamında Kuzey Kore'nin denemelerinden pek geri kalmış değil. 

ABD donanmasına ait yeni F-35C savaş jetlerinin deneme sürüşleri esnasında çıkardığı ses, bazı vatandaşlarda ‘deprem’ olduğu izlenimi yarattı. Jetlerin çıkardığı ses (şok dalgaları) o kadar güçlüydü ki, evlerin pencereleri kolayca tuzla buz olabilirdi. (aşağıda, jetlerin geçişi esnasında New Jersey’li bir kişinin kaydettiği videoyu paylaştık)
 

Buna benzer bir olay, 2012 yılında Brezilya’da yaşanmış ve etkileri çok daha güçlü olmuştu. Brezilya Hava Kuvvetleri Sosyal İletişim Merkezi’nin açıklamış olduğu raporda, bayrak değişimi töreni iki Mirage 2000 uçağının çıkardığı ses bir şok dalgası yaratmış ve bazı kamu kuruluşlarının camlarının hasar almasına sebep olmuştu. (önemli uyarı: aşağıdaki videoyu kulaklıkla son ses dinlediğinizde ciddi anlamda duyu kaybı yaşayabilirsiniz)
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0