• Anasayfa
  • İnternet
  • Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adil Kullanım Kotasıyla İlgili Önemli Bir Basın Toplantısı Yaptı

Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adil Kullanım Kotasıyla İlgili Önemli Bir Basın Toplantısı Yaptı

0
0
0
0
0
Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adil Kullanım Kotasıyla İlgili Önemli Bir Basın Toplantısı Yaptı
Adil kullanım kotasına karşı başlatılan kampanyaya destek veren Adana milletvekili İbrahim Özdiş, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi.
Donanım Haber’in başlattığı ‘İnternette Kotaya Hayır’ kampanyası, binlerce insan tarafından desteklenmişti. Bu kampanyaya destek olan isimlerden bir tanesi de Adana milletvekili İbrahim Özdiş’ti. Kişisel sosyal medya platformları dahil olmak üzere fırsat bulduğu her yerde bu konuya karşı düşüncelerini belirten Özdiş, daha önce söz verdiği basın toplantısını TBMM’de gerçekleştirdi.

Türkiye’deki internet servisi sağlayan kurumların uyguladığı Adil Kullanım Kotası’nın hiçbir şekilde adil olmadığını dile getiren Özdiş, kota miktarının aşılmasının ardından düşürülen internet hız sistemini eleştirdi.

Altyapı eksikliğinin bahane edilerek böyle bir sınırlandırmanın getirildiğini fakat ödemeyi yapanların nedense bu eksikliğe maruz kalmadığını söyleyen Özdiş, bunun tamamen ekstra kazanç sağlamak için uydurulmuş bir düzmeceden ibaret olduğunu belirtti. AKK’nın her ay başında sıfırlanmasıyla kullanıcıların olması gerektiği hızdan faydalandığını söyleyen Özdiş, bu tarihlerde alt yapı sorunuyla karşılaşılmadığını fakat ne hikmetse bu tarihten sonra bir ‘altyapı sorunu’nun oluştuğunu belirtiyor.

Toplantı sırasında çarpıcı örnekler vermeye devam eden Özdiş, internet kullanımını sağlayan altyapı ile IP TV hizmeti sunan altyapının aynı olduğunu belirterek, “Siz hiç evinizde Full HD yayını izlerken hızın düştüğünü, görüntünün gecikmeli ya da kesik kesik yayınladığını gördünüz mü? Aynı fiber optik ya da bakır kablodan gelen internete herhalde bir mucize oluyor da televizyona görüntü aktarırken Adil Kullanım Kotası’na takılmıyor” açıklamasında bulundu.

Toplantının tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0