• Anasayfa
  • İnternet
  • Türkiye'deki İnternet Kullanımında Adil Kullanım Kotası'na Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

Türkiye'deki İnternet Kullanımında Adil Kullanım Kotası'na Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

0
0
0
0
0
Türkiye'deki internet kullanımında uygulanan "Adil Kullanım Kotası"na tepki için change.org üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı.
Bildiğiniz üzere birçoğumuzun sahip olduğu "Sınırsız İnternet" ya da "Kotasız İnternet" paketlerinin aslında bir sınırı ve kotası bulunuyor. "Adil Kullanım Kotası" adı verilen bu sistem ile belli bir miktarda indirme sayısı aşıldığı takdirde hızınız ne olursa olsun düşürülmekte ve ayın geri kalanında sürünen internete geçmeniz sağlanmakta.

Bu kotanın olmadığı internet paketi fiyatları ise biriktirmeniz halinde kısa sürede servet kazanabileceğiniz bir miktarlara ulaşıyor. Diğer ülkelerde nedense rastlamadığımız çatır çatır girilen internetlerde AKK iki hafta içinde olarak sizin normal bir ayınızı "hızlı haftalar" ve "yavaş haftalar" şeklinde bölmekte. Eğer ki bir oyun vs online satın alıp indirmeye başlarsanız, ya da online servislerden dizi/film izlerseniz bu AKK birkaç gün içinde dolabilmekte.50/75/100GB ve sınırsız gibi paketleri bulunan AKK'nin bu kadar düşük miktarlarda tutulması da ayrı tartışılması gereken bir nokta. Çünkü şu anda çıkan herhangi bir oyun ortalama 20-30GB'ı rahatlıkla bulmakta. Hatta birçoğu çok daha fazla. Artık en kötü HD film/dizi ilemeye başladık. 2K ve 4K muhabbetleri de varken bir film bile GB GB AKK yiyecektir. Yani zaten var olan kota miktarı şu anda oldukça düşük oranlarda tutuluyor.Bu duruma ise tepki olarak Emre Güllüce adlı arkadaşımız tarafından başlatılan Change.org üzerindeki imza talebi konusunda bu sorunun herkeste olması sebebiyle ciddi destek toplamış. 35.000 imza hedefinde 33 bini 3 haftada toplayabilen Emre'ye olumlu tepkiler de artıyor. Çünkü ciddi manada AKK denilen durum kendi açımdan da internet erişimimizi kısıtlayan, internet keyfimizi yok eden bir durum.

Yani şu anda 33 bin kişi AKK'nin kaldırılmasını istemekte ve 35 bin olduğu takdirde de en azından seslerini duyurmuş olacaklar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim KurumuTürk TelekomTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Erişim Sağlayıcıları Birliği'nin muhattap olarak gösterildiği kampanyada bu imzaya ulaşılınca ne gibi bir katkısı olacak göreceğiz.

Ancak biz de Webtekno olarak bu kampanyaya destek verdiğimizi belirtmiş olalım. Sonuçlarını merakla bekliyoruz. Ayrıca sizler de buradaki bağlantı üzerinden desteğinizi verebilirsiniz.
Kaynak : adil-kullanim-kotasi-imza-kampanyasi
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0