Her Güzel Şeyin Sonu Varmış: Elveda Flash Player

9
0
0
0
0
Adobe Flash Player artık bizimle birlikte olamayacak. Önce Google ve ardından Mozilla'nın ve en sonunda da Adobe'un Flash Player'ı desteklemeyeceğiz açıklamarından sonra eski dosta elveda demenin vakti geldi.
 Google dün Adobe Flash tabanlı reklamlarını HTML5'e dönüştürme işlemine başladı. Bu geçişin en büyük amaçlarından biri ise reklamcıların Google Display Network'te yer alan ancak Flash desteği bulunmayan cihazlara sahip kullanıcıları da hedef kitlesine katabilmek. Google resmen Flash Player'a kapıyı gösterdi. Mozilla ile uzatmaları oynayan Flash Player'a esas darbe doğduğu ve bugünlere getirdiği firmadan Adobe'tan geldi. "Artık bizimle değilsin!" deyip Flash Player'a yol verdiler.

Peki neden eski dost flash player aramızdan ayrılıyor? Flash Player'daki güvenlik açıklığının bugüne kadar kapatılmaması birinci neden olarak karşımıza çıkıyor. Adobe'un da Flash Player'ı artık eski ve gereksiz bulmasından dolayı HTLM5 için gereken çalışmaları yapmaya başladığı belirtildi. Tabletlerde aşırı ısınma ve çok pil tüketimi yaptığından flash player artık kaldırılıyor.  

  Flash Player'ı nasıl güvenle ve temiz bir şekilde kaldırabiliriz?

  • Flash Player'ı güvenli bir şekilde kaldırmak için Adobe'un resmi sitesine giriyoruz.
  • Daha sonra Flash Player Help sekmesinden Uninstall Flash Player bölümüne geliyoruz.
  • "Download the uninstaller for Flash Player" bölümünden uninstaller programını indiriyoruz.
  • Gelen ekrandan "uninstall" bölümüne tıklıyoruz ve Flash Player bilgisayarımızdan kaldırılmış oluyor.
  • Temiz bir şekilde kaldırıldığını sorgulamak için Çalıştır bölümüne "C:\Windows\system32\Macromed\Flash" yazıyoruz ve aratıyoruz.
  • Eğer herhangi bir dosya bulunmayısa Flash Player kaldırılmış demektir veya bir kaç dosya var ise kendimiz kalan dosyaları silebiliriz.
9
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
0
0
0
0