• Anasayfa
  • İnternet
  • Airbnb ile Kiraladığı Evde Gizli Kamera Bulan Kadın, Çıplak Fotoğraflarının Çekilme İhtimaline Karşılık Olarak Dava Açtı!

Airbnb ile Kiraladığı Evde Gizli Kamera Bulan Kadın, Çıplak Fotoğraflarının Çekilme İhtimaline Karşılık Olarak Dava Açtı!

1
0
0
0
0
ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Irvine şehrinde Airbnb uygulaması ile kiraladığı evde gizli kamera bulan bir kadın, şirkete ve ev sahiplerine dava açtı.
Airbnb, Android ve iOS platformunda hizmet veren ve dünya genelinde 600 binden fazla yerde kaydı bulunan bir ev kiralama sistemi. Seyahat yapan kişilerin sıklıkla kullandığı uygulamalar arasında bulunan Airbnb’yi kullanarak Kaliforniya’da bir ev kiralayan Edith Schumacher isimli Alman kadın, odasında mumların arasına gizlenmiş bir kamera buldu.

Geceleri uyurken çıplak yatmayı tercih ettiğini ve kamerayı evde kaldığı 3. günün sonunda fark ettiğini söyleyen kadın, dolayısıyla çıplak görüntülerinin elde edilme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ve özel görüşmelerinin dinlenmiş olabileceği korkusunu taşıdığını söyledi. Edith Schumacher’in avukatları ise bu durumdan Airbnb’nin sorumlu olduğunu, hem şirkete hem de ev sahipleri Fariah Hassim ve Jamil Jiva’ya dava açtıklarını belirttiler.

Airbnb kendi web sitesinde, misafirlerin mahremiyetiyle ilgili şöyle bir açıklama yer alıyor:Mağdurun açtığı davayı sonuna kadar desteklediklerini belirten Airbnb’nin sözcüsü, Edith Schumacher’in yaşadığı durumla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Bu davayı güçlü bir biçimde savunuyoruz. Airbnb mahremiyeti çok ciddiye alıyor. Tüm ev sahipleri bölgelerindeki tüm kurallara uyduklarını belgelemeliler ve tabi ki misafirlerinin mahremiyetine saygı göstermeliler. Airbnb ev sahiplerini güvenlik kamera ve cihazlarına karşı uyarıyor ve gerekli olan yerde misafirlerin rızasını almaları gerektiğini ifade ediyor.
 
  Airbnb
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0