• Anasayfa
  • İnternet
  • Akıllı Telefon Bağımlılığının İnsan İlişkilerini Nasıl Etkilediğini Gösteren Reklam Kampanyası

Akıllı Telefon Bağımlılığının İnsan İlişkilerini Nasıl Etkilediğini Gösteren Reklam Kampanyası

1
0
0
0
0
Çin’deki Ogilvy & Mather isimli firma tarafından yayımlanan reklam kampanyasında, akıllı telefonların insan ilişkilerini nasıl etkilediği gözler önüne serildi.
Telefon duvarı’ ismindeki bu reklam kampanyasında, akıllı telefonların insan ilişkilerine nasıl zarar verdiği ve sağlıklı ilişkilerin kurulmasına nasıl engel olduğu anlatılmış. 

Ogilvy & Mather'ın yöneticisi olan Juggi Ramakrishnan’ın bu reklam kampanyası ve akıllı telefonların etkileriyle ilgili düşünceleri ise şu şekilde: “Birbirimizle iletişim halindeyken telefonun ortaya çıkması tıpkı iki insan arasına bir duvar örülmesi gibi. İnsanların bunu fark etmesini ve hem çevrelerindeki insanlarla hem de telefonlarıyla olan ilişkilerini, farklı bir bakış açısıyla gözden geçirmelerini sağlamak istiyoruz.Çin’de artık büyüyen bir sorun haline gelen akıllı telefon ve sosyal medya bağımlılığı, önüne geçilemez bir şekilde ilerlemiş durumda. Bu durumun en çok da çocuklu ailelere zarar verdiğini söyleyen Ramakrishnan, “Son günlerde ebeveynler, çocukları kaç yaşında olursa olsun onları görmezden geliyor, akıllı telefonlarıyla ya da tabletleriyle daha çok ilgileniyorlar. Son günlerde bir akım gibi hızla var olup yayılan bu eğilim fazlasıyla endişe verici” dedi.Çiftlerin artık birbirlerine karşı duyarsız olduğunu ve duygularına karşı tepkisiz kaldığını belirten Ramakrishnan, bu bağımlılığın aşk ve cinsel hayatlarında büyük sorunlar yaratabileceğini söylüyor. Son olarak bunun sadece Çin için değil dünya genelinde yaşanan sosyal bir sorun olduğunun vurgulandığı reklam kampanyası şu şekilde bitiyor: “Amacımız, yetişkin insanların ekranlarla olan ilişkilerini gözden geçirmelerini sağlamak ve çocukları, arkadaşları ya da sevgilileri gibi diğer insanlarla birlikteyken onlara bu ekranları indirtmek. Önceliğimiz hayatımızdaki insanlar olmalı, aygıtlar değil.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0