Alibaba'dan 1 Günde 9.3 Milyar Dolarlık Satış

0
0
0
0
0
Alibaba'dan 1 Günde 9.3 Milyar Dolarlık Satış
Çin’de her yıl kutlanan “Bekarlar Günü”, en çok Alibaba’ya yaradı. Sadece bu güne özel olarak tam 9.3 milyar dolarlık satış yapan Alibaba, 278 milyon siparişi alıcılarına postaladı.
Çin’de her yıl kutlanan “Bekarlar Günü”, en çok Alibaba’ya yaradı. Sadece bu güne özel olarak tam 9.3 milyar dolarlık satış yapan Alibaba, 278 milyon siparişi alıcılarına postaladı.
 
Dünyadaki en büyük internet alışverişinin yapıldığı gün olarak kabul edilen Bekarlar Günü’ne rakip olarak, ABD’deki “Sanal Pazartesi” geliyor. Buradaki Şükran Günü’nden sonraki gün olan “Sanal Pazartesi”, ABD’deki en büyük internet alışverişi yapılan gün olarak biliniyor.
 
Satışların artması için büyük indirimler sunulduğunu belirten Alibaba’nın genel başkanı Jack Ma, “O gün satılacak ürün sayısı, ürkütücü boyutlarda olacak. Yaklaşık 200 milyon koli sayısı bekliyoruz” demişti.
 
“Bekarlar Günü” Çin’de 2009 yılında satışları güçlendirmek amacıyla başlatılmış olsa da, günün aslı 1993 yılına kadar uzanıyor.
 
Nancing Üniversitesi öğrencileri, Sevgililer Günü’ne alternatif olan bu günü, bekarların da kendileri için alışveriş yapabilecekleri özel bir gün olarak seçmişlerdi. O zamandan günümüze, Çin’in hızla büyüyen e-ticaret pazarının büyük bir bölümünü “Bekarlar Günü” oluşturuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0