• Anasayfa
  • İnternet
  • Alibaba.com'a Göre Ne Kadar Büyük Sütyen, O Kadar Fazla Alışveriş

Alibaba.com'a Göre Ne Kadar Büyük Sütyen, O Kadar Fazla Alışveriş

0
0
0
0
0
​Çin’in ve dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Alibaba, oldukça garip bir araştırmanın sonucunu paylaştı. Alibaba Group’un yaptığı araştırmalarda göğüsleri büyük olan kadınların alışveriş yapmaya daha yatkın olduklarını tespit etti. (Çinli erkeklerle ilgili neden açıklama yapmadıklarını anlayışla karşılıyoruz)
​Çin’in ve dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Alibaba, oldukça garip bir araştırmanın sonucunu paylaştı. Alibaba Group’un yaptığı araştırmalarda göğüsleri büyük olan kadınların alışveriş yapmaya daha yatkın olduklarını tespit etti. (Çinli erkeklerle ilgili neden açıklama yapmadıklarını anlayışla karşılıyoruz. bknz : Bamya )
 
İç çamaşırı satışlarından yola çıkarak analiz yapan Alibaba yetkilileri, büyük numaralı sütyen alan kadınların, düşük numaralı sütjen alan kadınlara göre daha fazla alışveriş yaptığı görüldü. B ve daha düşük kategorilerde sütyen kullanan kadınların %65’inin çok daha az alışveriş yaptığı açıklandı.
 
Araştırmada düşük numaralı sütyen kullanan kadınların yaş olarak daha genç olduğu ve iş hayatına henüz atılmadıkları için alım gücünün daha düşük olduğu da vurgulandı.

Bu ilginç araştırmanın ardından Alibaba’nın satış rakamları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Site, neredeyse her gün 10 milyar dolarlık işlem rakamlarına ulaşıyor.
 
Başarılarının arkasına sığınmayıp bunu artırmak istediklerini belirten Alibaba’nın kurucusu, önlerinde gerçekleşmemiş bir sürü projelerinin olduğunu ve yaptıklarının “buz dağının görünen kısmı” olduğunu belirtti. (buz dağının görünen kısmında günlük 10 milyar dolarlık satış varsa, tamamı ortaya çıktığındaki rakamı düşünmek istemiyorum, zaten istesem de düşünemem herhalde) 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0