• Anasayfa
  • İnternet
  • Amazon'un Müşteri Hizmetleri Çalışanıyla Yapılan Mükemmel Thor-Odin Diyaloğu!

Amazon'un Müşteri Hizmetleri Çalışanıyla Yapılan Mükemmel Thor-Odin Diyaloğu!

1
0
0
0
0
Bir Amazon müşterisi ve müşteri hizmetleri çalışanı, hiç alışılmadık bir şekilde konuşarak internetin en güzel diayaloglarından birine imza attı.
Müşteri hizmetleri iyi olan firmalar, müşteri için her zaman bir adım öndedir. Dünyanın en büyük kuruluşlarından birisi olan ve online alışveriş denildiği zaman akla gelen ilk isimler arasında yer alan Amazon, müşteri hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Olay, bir kişinin kitap satın almasıyla başlıyor. Amazon üzerinden satın almış olduğu kitabı yanlış adrese gönderen bir müşteri, durumun düzeltilmesi amacıyla Amazon'un müşteri hizmetlerine mesaj atıyor ve Thor isimli bir çalışanla karşılaşıyor. 'Ben de Odin olabilir miyim?' sorusunu yönelten müşteri, onay almasıyla birlikte konuşmaya başlııyor.

Amazon: Odin, Baba, bu güzel günde ne yanlış gidiyor?

Müşteri: Thor, oğlum, gittikçe büyüyen bir ızdırabım var.

Amazon: Ne kadar da rezil! Kim All Father (herkesin babası anlamında) Odin'i küçümsemeye cüret ediyor! Bu ızdıraba sebep olan şey nedir?

Müşteri: Korkarım ki düşmanlarımızı yenebilmemiz için sipariş ettiğim kitap yanlış adrese gönderildi. Kutsal kitabımız olmadan Valhalla'yı nasıl koruyabiliriz?

Amazon: Bu ne cüret! Bu kitap her nereden alındıysa görevimi yapacağım ve size ulaşması sağlayacağım. Korkarım ki bunun sorumlusu Loki ancak onu böyle birşeyle suçlamaya cüret edemem. Hazinenizin size geri ulaşmasını sağlayacağım, ardından kitabı satın almak için yeni bir görev gerçekleştirebiliriz.

Müşteri: Öyle olsun oğlum.Amazon: Benim ve müttefiklerimin bu görevi gerçekleştirmek için biraz zamana ihtiyacı var Baba.

Müşteri: Bunu benim için yap Thor fakat daha da önemlisi, bunu kaderleri (ve notları) bu kitaba bağlı olan ölümlüler için yap.

Amazon: İşte, hazinen sana geri döndü. Şimdi kitabı arşivine eklemek adına istekte bulunmalısın ki kısa zamanda sana dönebilsin. Kitabı Valkyrie ile gönderiyorum, kanatlarını çırpabildikleri kadar hızlı çırparak sana gelecekler.

Müşteri: Tamam bu arada paramı geri aldığıma göre kitabı yeniden sipariş edebilir miyim?

Amazon: Haha evet paranı sana geri gönderdim ve yeniden sipariş etmen gerekiyor.

Müşteri: Mükemmel!

Amazon: Siparişi verdin mi?

Müşteri: Yapıyorum... Yaptım.

Amazon: Tamam şimdi senin için siparişini düzenleyeyim. (Birşey göndermiş) olmuş mu?

Müşteri: Wow aynı gün siparişi mi seçtin? Güzel!

Amazon: Haha evet dostum bir an önce kitabını alman gerekiyor.

Müşteri: Amazon'un müşteri hizmetlerinin iyi olduğunu duymuştum ama bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum. Teşekkürler dostum

Amazon: Rica ederim. Sana yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?

Müşteri: Hayır bu kadardı. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Amazon: Ne zaman istersen dostum. İyi günler dilerim. Görüşürüz Odin.

Müşteri: Görüşürüz oğlum.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0