• Anasayfa
  • İnternet
  • Amazon’un Patronu Jeff Bezos'tan ABD’nin Başkan Adayı Donald Trump’a Görülmemiş Ayar!

Amazon’un Patronu Jeff Bezos'tan ABD’nin Başkan Adayı Donald Trump’a Görülmemiş Ayar!

4
0
0
0
0
Amazon’un Patronu Jeff Bezos'tan ABD’nin Başkan Adayı Donald Trump’a Görülmemiş Ayar!
ABD’nin başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerden aday adayı olan Donald Trump, yaptığı seçim konuşmalarının ardından Amazon patronu Jeff Bezos’tan tarihi bir ayar yedi.
Donald Trump, ABD’de her işten biraz yapan adam olarak bilinir. İşadamı olmasının yanı sıra siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazar olan Trump, ABD’deki başkanlık seçimleri öncesi her siyasetçi gibi bazı vaadlerde bulundu. Fakat içlerinden bazıları, okuduğunuzda içtiğiniz bütün kahveyi ekrana püskürteceğiniz cinsten.

Güney Karolina’da yaptığı bir konuşma sırasında ABD’li vatandaşların IŞİD’e katılımını önlemek için internetin kapatılması gerektiğini söyleyen Trump, özellike bazı bölgelerde internetin tamamen kapatılması gerektiğini vurguladı. Bunları söylerken kendisine gelebilecek eleştirilerin de farkında olduğunu söyleyen Trump, “şimdi bana ‘ama ifade özgürlüğü ne olacak?diye soracaklar. Bunlar ahmaklar, biz de ahmak çok” dedi. 

‘ABD, internet yüzünden birçok vatandaşını kaybetti, artık bir şeyler yapmak gerekiyor’ diyen Trump, Bill Gates gibi isimlerden yardım alarak internetin kapatılabileceğini düşünüyor.

Trump’ın vaatleri bununla da sınırlı değil tabi. Yaşanan terör olaylarından tamamen Müslümanları sorumlu tutan Trump, eğer başkan seçilirse ülkeye Müslümanların girişini engelleyeceğini söyledi. Bu açıklamanın ardından Amazon patronu Jeff Bezos, Twitter’da #sendDonaldtospace (Donald’ı uzaya gönder) hasthag’ini başlatarak ‘Blue Origin roketinde bir yer ayırabiliriz #sendDonaldtospace’ tweet’ini attı.
 
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0