Amerika'nın Ajan Olarak Kullandığı Hayvanlar!

0
0
0
0
0
Tarih boyunca Amerika, başka ülkelerin izlenmesi amacıyla hayvanları casus olarak kullandı. Haberimizde kimlikleri tespit edilen bu hayvanlara yer verdik.
Günümüzde dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olan Amerika, bu gücünü ve büyük ününü diğer ülkelerin iç işlerine karışarak, o ülkeler hakkında bilgiler alarak ve kendi halkını izleyerek elde etti. Kanunsuz devlet işleriyle ünlü olan ve kendi müttefikleri de dahil birçok ülkeyi izlediği defalarda gün yüzüne çıkan Amerika, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu işleri teknolojik yöntemler kullanarak yapmaya başladı. Bu yöntemler arasında uyduyla izleme, telefon dinleme veya sistemlere gizlice girme gibi klasikleşmiş işlemler de var, hayvanları kendi casuslarına dönüştürüp doğayı gözlem altında tutmak da var. İşte hayvanları eğiterek onları casus olarak kullanan Amerika'nın ortaya çıkartılan hayvan ajanları;
 

 YunusAmerikan donanması tarafından eğitilen birkaç yunus, yüzgeçlerine ve vücutlarının diğer kısımlarına takılan su altı kameraları ile eş zamanlı olarak görüntü paylaşımında bulunabiliyorlardı. Bu hayvanlar izlenmesi hedeflenen ülkenin sularına bırakılıyordu.
 

 DenizaslanıAmerikan donanması tarafından dalma amacıyla kullanılan denizaslanları izleme görevlerinde kullanılıyordu ancak asıl görevleri deniz tabanında bulunan herhangi bir cismi dalgıçlardan çok daha hızlı bir şekilde dalıp getirmek.
 

 Köpekbalığı

Donanmanın kullandığı bir diğer canlı olan köpekbalıkları, belirli bölgelere salınıyor ve bu bölgeleri kendi bölgeleri haline getirerek oradan geçişi engelliyor.
 

 BöcekThe Defense Advanced Research Laboratory tarafından yürütülen "cyborg insects" adlı program dahilinde böcekler daha larvayken ajan ekipmanlarıyla donatılıyorlardı. Vücutlarına yerleştirilen bu ekipmanların, böcekler tam olgunlaştıklarında görünmez hale gelmesi, bu böceklerin mükemmel ajanlar olmasını sağlıyordu.
 

 ArıBilim adamları tarafından araştırılan arıların son derece gelişmiş koku alma yeteneği olduğu keşfedildi. Bu keşiften sonra arılar, bomba saptama gibi görevlerde kullanılmaya başlandı.
 

 KediSoğuk Savaş sırasında CIA tarafından dinleme ve saptama görevlerinde kullanılmak amacıyla eğitilen bir kedi Rusya'ya gönderilmişti. Seneler süren çalışmalarla birlikte toplam 20 milyon doların harcandığı ajan kedi, Rusya'ya bırakıldığı ilk gün talihsiz bir şekilde bir taksi tarafından ezilerek öldürüldü.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0