• Anasayfa
  • İnternet
  • Anadolu Solar Team, 3022 Kilometreyi Güneş Enerjisiyle Geçen İlk Türk Ekibi Oldu!

Anadolu Solar Team, 3022 Kilometreyi Güneş Enerjisiyle Geçen İlk Türk Ekibi Oldu!

0
0
0
0
0
Eskişehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 2006 yılında kurulan ve üniversite öğrencilerinin yer aldığı Anadolu Solar Team, rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.
Anadolu Solar Team’in (Anadolu Güneş Takımı) güneş enerjisiyle çalışan araba projesi SUNATOLIA’2, Avustralya’da yapılan yarışmayı tamamlayan ilk Türk aracı olmayı başardı.

Daha önce 2014 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden takımların katıldığı güneş arabaları yarışını 2. olarak tamamlayan ekip, ayrıca bu yarışa katılan ilk Türk ekibi olma unvanını taşıyor.

Bu ay içerisinde ise Avustralya’da düzenlenen ve 50 kadar üniversite takımının katıldığı World Solar Challenge 2015 yarışında 3022 kilometrelik mesafeyi tamamlayan ekip, bu mesafeyi eksiksiz bir şekilde tamamlayan ilk Türk ekibi olmayı başardı. Anadolu Solar Team’in katıldığı yarışmada Stanford, Michigan ve Cambridge gibi dünya çapında üniversiteler de yer aldı.Toplam 6.5 günde tamamlanan yarış, Darwin’de başlayıp Adelaide’da sona erdi. Kendilerini gönülden kutluyoruz.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0