Android'e "Dokun Ara" Özelliği Geliyor

0
0
0
0
0
Android'e "Dokun Ara" Özelliği Geliyor
Android kullanıcılarının kendilerini IOS işletim sisteminden daha kullanışlı bir işletim sistemine sahip olduklarını düşünmeleri için Google elinden geleni yapıyor desek her halde yanlış bir şey söylemiş olmayız.
Google’ın özellikle Android’in çok eski versiyonlarında devreye soktuğu telefon ve internette global aramaya izin veren arama barı ve arama motorunun imkanlarını kullanarak geliştirilen arama özellikleri sürekli bir adım daha ileri giderek en son metin armaları için flag yöntemine akdar gelmiş; ancak sözcüğe dokunarak arama yapmaya yarayan flag yöntemi çok fazla yanlışlıkla aramaya sebep olduğu için pek tercih edilmemişti.

Google’ın arama metodu üzerindeki son güncellemesi ise bu hataları ve yanlışlıkla arama sonuçları sayfasına yönlenmeleri ortadan kaldıracak türden.

Seçtiğiniz bir metne dokunduğunuzda o metni Google’da aramanızı sağlayan Tap to Search (Dokun Ara) özelliği Google’un bu yıl düzenlediği IO 2015 etkinliğinde duyurulmuş, ancak ne zaman çıkacağı ya da tam olarak nasıl çalışacağı belirtilmemişti.Chrome tarayıcısının yeni bir özelliği olarak gelecek olan dokunarak arama özelliği aramak istediğiniz kelimenin seçili olmasını gerektiriyor ve şu an için sadece Chrome tarayıcısı üzerinden çalışacak, yani mesajlaştığınız metinden bir kelime seçip ona dokuanrak arama yapamayacaksınız (ama ben bir sonraki güncellemede onu da bekliyorum) ve Chrome’un sadece Android sürümünde kullanabileceksiniz. (Yani bilgisayarınızın ekranı dokunmatik de olsa bu özellik mevcut olmayacak)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0