Google'dan Apple Pay'e Rakip Geliyor: Android Pay

0
0
0
0
0
Google'dan Apple Pay'e Rakip Geliyor: Android Pay
​Google’ın 27-29 Mart tarihleri arasında yapacağı Google I/O konferansında Android Pay’i tanıtacak. 3. partiler için mağaza içi ödeme altyapısı oluşturacak olan Google, şirketlerin bu sayede Android Pay’i mobil ödeme seçenekleri arasına eklemesini sağlayacak.
Google’ın 27-29 Mart tarihleri arasında yapacağı Google I/O konferansında Android Pay’i tanıtacak. 3. partiler için mağaza içi ödeme altyapısı oluşturacak olan Google, şirketlerin bu sayede Android Pay’i mobil ödeme seçenekleri arasına eklemesini sağlayacak.

Android Pay’i kullanan kişiler, kredi ya da banka kartlarını içerisinde bulundurup tek bir dokunuşla ödemelerini yapabilecek. NFC çipleriyle bir arada olan Host Card Emulation özelliğiyle birlikte internet mağazasının bulunduğu perakende satış yapan mağazalarda da ödemeler rahatlıkla yapılacak.

Google, Google Wallet’ı hayata tutundurmak için SoftCard’ı satın almıştı. Bunun yanı sıra Android Pay ile pazara giriş yapacak olan Google, dört koldan pazara hakimiyet kurmaya çalışacak.Google Wallet’ın işlemlerinin Apple Pay’in tanıtılmasının ardından bir hafta içerisinde yüzde 50 oranında daha fazla işlem görmüş olsa da Softcard’ın satın alınmasının, Google Wallet’ın bu konuda geride kaldığı yorumlarının yapılmasına sebep olmuştu. Apple Pay hala mobil ödeme pazarının büyük bir kısmına sahip fakat Google, Android’in geniş çaplı kullanıcı kitlesinin kendilerine çok iyi bir getiri sağlayacağından emin.

Google’ın bu hamlesinin ne kadar doğru olduğunu, uygulamanın hayata geçirilmesiyle birlikte daha iyi anlama fırsatı yakalayacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0