• Anasayfa
  • İnternet
  • Anonymous, 11 Aralık Tarihinde IŞİD’le Dalga Geçmek İçin Yardım İstedi

Anonymous, 11 Aralık Tarihinde IŞİD’le Dalga Geçmek İçin Yardım İstedi

2
0
0
0
0
Dünyanın en ünlü aktivist hacker grubu olan Anonymous, 11 Aralık’ta yapmayı planladığı ‘IŞİD Operasyonu’ için yardım istedi.
Son zamanlardaki tüm mesaisini IŞİD’in internet platformundaki bağlantılarını kesmeye yönelik sürdüren Anonymous, terör örgütünü ‘ti’ye alan görseller ve yok edilen örgüt militanlarına ait fotoğrafların 11 Aralık tarihinden itibaren sosyal medyada dolaşması için yardım çağrısında bulundu. Anonymous, yayınlanacak olan bu görseller sayesinde hem IŞİD’le dalga geçeceklerini hem de terör örgütünün yarattığı korku havasının önüne geçileceğini savunuyor.

Bu konuyla ilgili bir de açıklama yapan aktivist hacker grubu: “IŞİD’i neden ‘trollediğimizi’ ve IŞİD’e karşı bu gösteriyi neden planladığımızı merak ediyor olabilirsiniz. Ama öncelikle IŞİD’in nasıl çalıştığını görmelisiniz. 11 Aralık’taki bu kitlesel başkaldırının amacı korkmadığımızı göstermek. Korkunun ardına gizlenmeyeceğiz. Çoğunlukta olan biziz ve sayısal gücümüz ile farklılık yaratabiliriz. Ne kadar salak olduklarıyla dalga geçeceğiz” dedi. İlk olarak 4chan'de dillendirilmeye başlayan bu akım, daha sonra Anonymous tarafından da desteklenmeye başlandı.Anonymous, yaptıkları çağrının Twitter’la birlikte Facebook ve Instagram gibi platformlarda da paylaşılmasını isteyerek aktiviteye katılmak isteyenlerden sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmasını istedi:
  • IŞİD'le ilgili alaycı fotoğrafları #daesh ve #dashbags hashtag'lerini kullanarak Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşın
  • Bu fotoğraflar daha çok IŞİD üyelerinin yakalandığı sırada ve alaycı olmasına özen gösterin
  • IŞİD'le ilgili alaycı çıkartmalar yazdırın ve bu çıkartmaları şehrin her tarafına yayın

Anonymous, eğer istediklerini elde edebilirlerse bundan sonra 11 Aralık tarihinin 'Dünya IŞİD'le dalga geçme' günü olarak hatırlanacağını ve bu etkinliği her yıl yapacaklarını belirtti.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0