• Anasayfa
  • İnternet
  • Anonymous: Bu Yaptığımız Ne ki? Saldırılarımız Devam Edecek

Anonymous: Bu Yaptığımız Ne ki? Saldırılarımız Devam Edecek

1
0
0
0
0
Son iki haftadır IŞİD’e yardım ettiği iddiasıyla Türkiye’nin banka ve kamu tabanlı internet sitelerine saldıran Anonymous, yeni yılda da saldırılara devam edeceklerini açıkladı.
Son iki haftadır banka ve kamu alanına ait sunuculara saldırarak tüm yurtta büyük bir kaos yaratan ve yurt dışında bulunan insanların ülkemizdeki internet sitelerine girmesini engelleyen Anonymous, 2016 yılından itibaren saldırılarına devam edeceğini açıkladı.

DDoS ataklarıyla Garanti, Akbank, İş Bankası gibi bankaların internet sitelerine giriş yapılmasını zorlaştıran (hatta imkansız hale getiren) Anonymous, ayrıca başta turkiye.gov.tr olmak üzere kamu alanlarına ait gov.tr uzantılı birçok siteye de saldırı düzenlemişti. Saldırıların Rusya üzerinden yapıldığının ‘zannedilmesi’ üzerine bir haber yayınlayan Rus televizyonu NTV'de, “Türkiye’ye son günlerde yapılan siber saldırıların Rusya ile hiç bir bağlantısı yok” ifadeleri kullanıldı.Aynı televizyona konuşan Anonymous grubuna ait bir kişi ise “Biz Türkiye’nin banka sistemini çökerteceğiz. 5 büyük bankaya saldırıyı yaptık. 40 binden fazla Türk sitesine saldırı yaptık. Bunlar daha başlangıç. 'Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye’de 'teröristlere yardım' ettiği sürece biz saldırılarımıza devam edeceğiz!” şeklinde konuştu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0