• Anasayfa
  • İnternet
  • Anonymous Donald Trump'ı, FBI'ı ve Gizli Servis'i Oyuna Getirdi!

Anonymous Donald Trump'ı, FBI'ı ve Gizli Servis'i Oyuna Getirdi!

3
1
0
0
0
Anonymous Donald Trump'ı, FBI'ı ve Gizli Servis'i Oyuna Getirdi!
Donald Trump'a savaş ilan eden dünyaca ünlü hack grubu, yayınladığı bilgilerle FBI'ı, başkanlık adayını ve Gizli Servis'i oyuna getirdi.
Yapılan haksızlıklara, zulme ve diğer kötülüklere karşı tepkisini gösteren Anonymous, dünyanın en ünlü ve en becerikli hacker grubu olarak tanınıyor. Yaptığı her açıklamayla ve eylemle gündeme gelen grup, son olarak başkanlığa aday olan Donald Trump'a karşı bir savaş başlattığını bildirmişti ve bu bildiriyi nedenlerin de yer aldığı açıklayıcı bir video ile yayınlamıştı.

Savaş ilanından sonra harekete geçen Anonymous, Donald Trump'ın hedeflendiği #OpWhiteRose'u başlatmış ve bir video yayınlamıştı. Bu videoda Donald Trump'ın ırkçı gruplarla bağlantısını belirten ve ırkçı söylemlerine yer veren Anonymous, onlar gibi düşünen herkesi Donald Trump'a karşı savaşa çağırdı. Videonun son kısmında Donald Trump'ın sosyal güvenlik numarasına ve telefon numarasına sahip olduklarını belirten grup, bu bilgilerin video sonundaki linklerde yer aldığını ve kullanılabileceğini de ekledi (tabii ki sorumluluk almak şartıyla).
 

Bu bilgilerin yayınlanmasının ardından Anonymous'un sisteme giriş yaptığını düşünen ve hacker'lar hakkında suç duyurusunda bulunarak onları aramaya başlayan FBI ve Gizli Servis, bir süre boyunca hacker'lardan iz bulamadı ve bu olayın nasıl yapıldığını anlamaya çalıştı. Bugün ikincisi videosu yayınlanan #OpWhiteRose, Gizli Servis'in ve FBI'ın nasıl oyuna getirildiğini anlatan bir açıklamada bulundu.

Anonymous'un söylediğine göre grubun yayınladığı bilgilerin hiçbiri çalınmadı veya başka bir yoldan izinsiz şekilde elde edilmedi. Bu bilgilerin hepsi 2013 senesinden beri internette bulunuyordu ve hacker'ların yaptığı tek şey kaynak göstermekti. Böyle birşeyi FBI'ın, Gizli Servis'in ve Donald Trump'ın ne kadar faşist olduğunu görebilmemiz için yaptığını belirten Anonymous, Donald Trump başkan olduğunda bu faşistliğin daha da artacağını belirtti ve yeniden savaş çağrısında bulundu.
 

Anonymous'un bu savaşı nasıl sonuçlanacak göreceğiz. Şimdilik oldukça iyi ilerliyorlar.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0