• Anasayfa
  • İnternet
  • Hacker Topluluğu Anonymous, İstanbul Saldırısı Nedeniyle IŞİD'e Savaş Açtı!

Hacker Topluluğu Anonymous, İstanbul Saldırısı Nedeniyle IŞİD'e Savaş Açtı!

1
0
0
0
0
Hacker Topluluğu Anonymous, İstanbul Saldırısı Nedeniyle IŞİD'e Savaş Açtı!
Popüler hacker grubu Anonymous "Operation Istanbul" adlı Işid karşıtı saldırıyı başlattı. Sanal saldırıda terörist grubun sosyal medya hesapları ve websiteleri hedef alınıyor.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı sanal dünyada yankı bulmaya devam ediyor. Daha önce Belçika ve diğer Avrupa ülkelerindeki eylemlerden sonra Işid’i hedef alan ünlü hacker topluluğu Anonymous tekrar harekete geçti. Yayınlanan videoda #OpIstanbul adıyla Işid’e yeni bir saldırı başlatılacağı duyuruldu.

 Sanal Saldırılar İşe Yarıyor Mu?

Daha önceki eylemlerinde terör örgütüne bağlı sosyal medya hesaplarını ve siteleri hedef alan Anonymous, birçok hesabı ele geçirmiş ve bazı hesaplardan pornografik içerikler yayınlamıştı. Örgüt mensuplarına ait olduğu iddia edilen bazı bilgileri de internete sızdıran Anonymous’un bu eylemleri sanal dünyada ses getirse de Işid’in kanlı eylemlerini durdurma noktasında doğrudan etkili olmadı.

 Videoda Ne Mesajlar Veriliyor?

Türkiye'deki eylemlerden dolayı birkez daha özgürlüğümüzün saldırı altında olduğunu belirten Anonymous, Belçika saldırılarından sonra teröristlerin hesaplarını ele geçirdiklerini, onlardan para çaldıklarını, Işid ile ilişkili hesaplardan bilgi sızdırdıklarını belirtiyor. Masumların öldürüldüğü İstanbul saldırısından sonra onları tekrar cezalandıracaklarını söyleyen Anonymous, websitelerini ve Twitter hesaplarını ele geçireceklerini açıklıyor. Ayrıca Işid destekçilerine de göz dağı veren hacker topluluğu, onların hayal ettiklerinden daha fazlasını yapacaklarını iddia ediyor.
 

 Asıl Amaç Ne Olmalı?

Anonymous’un eylemlerini doğru hedeflere yönelttiği konusunda sanırım hepimiz hem fikiriz ancak internet ortamında tartışılan konu bu tür terör saldırılarına karşı yapılan sanal saldırıların gerçekten işe yarar boyutta olup olmadığı. Örneğin, Softpedia sitesine göre Anonymous’ın eylemleri artık daha somut sonuçlar ortaya koymalı. Kurumsal bir yapısı olmayan düşmana karşı sanal dünyada ne denli sonuç alınır orası ayrı tartışma konusu ama Anonymous’un örgütün gelecek planlarına dair veri sızdırabilmesi hepimizin en büyük arzusu. Yoksa, sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi gerçekten de pek bir anlam ifade etmiyor. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0