• Anasayfa
  • İnternet
  • Anonymous, Türk Hastalarının Hastane Kayıtlarına Eriştiğini İddia Etti!

Anonymous, Türk Hastalarının Hastane Kayıtlarına Eriştiğini İddia Etti!

0
0
0
0
0
Anonymous, Türk Hastalarının Hastane Kayıtlarına Eriştiğini İddia Etti!
Anonymous, YouTube üzerinden paylaştığı bir video ile Türk hastalarına ait hastane kayıtlarını sızdırdığını iddia etti.
Anonymous, özellikle son bir yıldır Türkiye’nin bazı departmanlarına ciddi saldırılar düzenleyip birçok bilgiyi sızdırdığına dair video paylaşımları yapmıştı. Örneğin üç ay önce Türkiye Emniyet Müdürlüğü’ne kayıtlı tüm kimlik bilgilerini hacklediğini iddia eden aktivist grup, bu bilgileri 17,8 GB boyutundaki dosya ile torrent üzerinden indirmeye sunmuştu. Dün paylaştığı bir video ile tekrar karşımıza çıkan Anonymous, bu sefer de Türk hastalarına ait hastane kayıtlarını sızdırdığını iddia etti. 

Türkiye’den Los Angeles’taki Presbyterian Medical Center’a bir cyber atak yapıldığını ve bunun kendileri tarafından kesinlikle kabul edilemez bir durum olduğunu söyleyen Anonymous sözcüsü, bu sebeple karşı atak yaparak Türkiye’deki bazı hastanelerin veri tabanlarına erişim sağlayıp hasta kayıtlarını sızdırdıklarını iddia etti. 
 

@heavie isimli Twitter kullanıcısına göre paylaşılan verilerin içinde HIV test sonuçlarından kürtaja kadar her şey bulunuyor.
 


Aşağıda ise bu verilere ait hem örnek hem de tüm kayıtların yer aldığı iki indirme bağlantıları paylaşılmış. Örnek dosya 7 MB, asıl dosya ise 2 GB boyutundaymış.

   


Anonymous’un iddiaları bu yönde. Şu an için ülkemizden konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0