Anonymous'un IŞİD'i Tehdit Ettiği Video Sahte Çıktı!

0
0
0
0
0
Anonymous'un IŞİD'i Tehdit Ettiği Video Sahte Çıktı!
İnternet aleminde son günlerin en fazla konuşulan olaylarından biri, Anonymous'un ışid'e karşı başlattığı mücadele. Ancak geçtiğimiz günlerce yayınlanan video, yapılan açıklamalara bakılırsa Anonymous'a ait değil.
Paris'e düzenlenen terör saldırısı ardında kanlı bir tablo bırakmışken saldırıyı son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ışid terör örgütü üstlenmişti. Ardından ise dünyanın en ünlü hacker gruplarından olan Anonymous, terör örgütüne savaş açtığını duyurmuştu.

Aslında bu konu hakkında pek çok haber yaparak sizleri bilgilendirmiştik. Bu haberlerimizden birinde paylaştığımız video ise, internete düşmesinin ardından oldukça konuşulmuş, videonun gerçekten Anonymous'a ait olup olmadığı konusu tartışılmıştı. Bu tartışmalara katılıp, videonun sahte olduğu yönünde görüş bildiren yerlerden biri de Fransız La Tribune gazetesiydi.

Nitekim La Tribune gibi videonun sahte olduğunu düşünen kişiler haklı çıkmış durumda. Anonymous'un Fransa faaliyetlerinden sorumlu bir ismi, Sputnik'e yaptığı açıklamada ''La Tribune videonun orijinal olup olmadığını sorgulamakta haklıydı'' açıklamasında bulunarak kafalardaki soru işaretini giderdi. Yani gelen açıklamanın ardından aşağıdaki videonun sahte olduğunu belirtebiliriz.
 
Tabii bu videonun sahte oluşu, Anonymous'un ışid'e karşı tutumunu değiştirmiş değil. Anonymous hala kendi tarzında, kendi çizgileri içinde işid ile mücadele ediyor. Anonymous'un Paris hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre Twitter üzerinde 5500'den fazla ışid sempatizanı hesabın hack'lendiği belirtildi.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0