Apple'dan Anlamlı Destek: Kayıp Gençlerin Bulunması için Yardımcı Olacak!

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz yaz Florida'da denizde kaybolduğu düşünülen gençlerden bir daha haber alınamadı. Denizden çıkartılan iPhone'un gençlerden birine ait olması, ailelerini harekete geçirdi. Telefondaki bilgiler Apple'ın da yardımıyla ortaya çıkartılacak. 
Yaklaşık 8 ay önce, 24 Temmuz 2015 tarihinde Florida’da bot turunda kaybolan Austin Stephanos ve Perry Cohen isimli iki gençten bir daha haber alınamadı. Sahil Güvenlik tarafından 50 bin deniz mili arama yapılsa da, her iki gencin de cesetlerine rastlanamadı. Buna rağmen, gençlerden birinin iPhone’una ulaşıldı.

 Cihazdan Veri Sağlanamamış

Aylarca tuzlu suda kalan cihaz tabii ki kullanılabilir durumda değil. Bu konuda IT uzmanlarından ve bilgisayarcılardan yardım alan gencin ailesi sonuca ulaşamamış. Cihazda kaydedilen konum bilgisi, fotoğraf, video ya da arama gibi birçok data gençlerin bulunmasına ya da olaylara dair önemli bilgi sağlayabilir.

 iPhone Umut Olabilir

Konunun öneminden dolayı Apple’ın da bulunan iPhone’daki bilgilere ulaşılması için destek vereceği belirtiliyor. İlk etapta iCloud tarafındaki bilgiler paylaşılarak, ardındna iPhone’un tekrar aktif hale getirilmesi denenecek. Bulunan iPhone’dan gençlerin akibetine yönelik bilgilerin elde edilmesi planlanıyor. Bakalım iPhone kayıp gençlere ulaşabilmek için yeni bir umut olabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0