Apple, 3 Boyutlu Harita Servisine 7 Bölge Daha Ekledi

0
0
0
0
0
Apple, geliştirmeye devam ettiği harita servisine 7 yeni 3 boyutlu bölge ekleyerek toplamda 148 adet 3 boyutlu bölgeyi hizmetine katmış oldu.
Google Haritalar ile kıyasıya rekabete tutuşan Apple, kendi haritalar servisine birçok yenilik eklemeye devam ediyor. Son olara transit özelliği ile belli bölgelerdeki toplu taşıma araçlarına ait serfer ve güzergah bilgilerini de anlık olarak gösterebilme yeteneği kazandıran firma şimdi de 3 boyutlu yapılarını geliştirmeye devam ediyor.

Bildiğiniz gibi Apple kendi haritalar servisine normal kullanımda da görülebilecek şekilde belli başlı yapıları 3 boyutlu olarak sunar. Eyfel Kulesi aklıma gelen ilk örnek. Şubat ayında Venedik'te de yaptığı bu yeniliklere bugün sunduğu 7 yeni bölge ile de devam ettiriyor.Almería ve Jerez de la Frontera, İspanya / San Juan, Porto Riko / Braga, Potekiz / Karlsruhe ve Kiel, Almanya ve son olarak Kingston upon Hull, İngiltere noktalarını haritadaki Flyover bölgelerine ekleyen Apple, bu bölgelerde 3 boyutlu gezinti de yapabilmenize olanak tanıyor. Google'ın Street View özelliğine rakip olan Flyover genişletilmeye devam etmekte ve bakalım ne konuma gelecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0