• Anasayfa
  • İnternet
  • Apple Maps, Türkiye'deki İşletmelere Yellow Pages İle Ulaşacak

Apple Maps, Türkiye'deki İşletmelere Yellow Pages İle Ulaşacak

0
0
0
0
0
Google'ın haritasına karşın kendi harita platformunu geliştiren Apple, önemli adımlar atmaya devam ediyor.
Apple tarafından düzenlenen geleneksel geliştirici konferansı WWDC 2015 yaklaşırken, şirketten önemli gelişmeler de gelmeye devam ediyor. Google'ın haritasına karşı kendi Apple Maps'ini gün geçtikçe geliştiren Apple, bünyesine bizi yakından ilgilendiren bir firmayı da ekledi.

Apple'ın sitesinde de mevcut olan 2015 yılının yeni iş ortaklarının bulunduğu listeye, sürekli olarak yeni şirketler eklenmekte. Bunların sonuncusu da geçtiğimiz aylarda Google'ın listesinden çıkarılan Yellow Pages. Yellow Pages'in bizle akalası ise, Türkiye'deki çoğu işletmelerin bilgilerine sahip oluşu.

   

Google Maps platformunu iOS'tan kaldıran Apple, ilk etapta harita uygulaması ile bekleneni verememişti. Ancak daha yeni olan sistemin altyapısı, gün geçtikçe güçleniyor. Bahsettiğimiz Yellow Page Türkiye bünyesinde şu an 850 binden fazla firma kaydı bulunmakta. Bu durum Apple Maps kullanımında daha verimli ve geniş kapsamlı sonuçlara ulaşabilmemiz adına oldukça önemli bir adım.

Çin’in Yelp’i olarak adlandırılan Dianping'in yanı sıra, Wikipedia, Tripadvisor, Booking.com ve Yelp gibi platformlar da Apple Maps'e bu yıldan itibaren bilgi kaynağı sağlayacak kanallar olarak öne çıkmakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0