Apple Watch, Yaşlı Bir Adamın Hayatını Kurtardı!

0
0
0
0
0
Apple Watch’ın özelliklerinden olan kalp ritim sensörü, Ken Robson ismindeki yaşlı adamın hayatını kurtardı.
Akıllı saatler zaman geçtikçe sınırlı olan fonksiyonlarını genişletmeye başladı. Özellikle yaşı biraz daha geçmiş olan kullanıcılar için kalp ritim sensörünün ne kadar önemli olduğunu bu haberle çok daha iyi anlamış olduk. 

Ken Robson, 64 yaşında bir Apple Watch kullanıcısı. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan oğlunu ziyarete giden Robson, yolculuk sırasında kendisini iyi hissetmemeye başladı. Apple Watch’taki kalp ritim sensörünü kullanarak kalp atışlarını kontrol eden Robson, değerlerin çok düşük olduğunu görerek hemen acil servise gidip durumu doktorlara anlattı. Teşhisin tam olarak konmasının ardından tedavisine başlanan Robson’ın durumu sonrasında kontrol altına alınarak sağlığına kavuştu.

Yaşadığı olayla ilgili düşüncelerini paylaşan Robson, eğer akıllı saatinde böyle bir uygulama olmasaydı sağlığının ciddi boyutta olumsuz olarak etkilenebileceğini söyledi. Kalp ritim sensörünün doğru zamanda kullanımla akıllı saatler için ne kadar önemli bir fonksiyon olduğunu da yaşanmış bu örnekle görmüş olduk. Ken Robson’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz. (umarız bir daha bunu kullanmak zorunda kalmaz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0