• Anasayfa
  • İnternet
  • Apple'ın Kendisine Ait Arama Motoru Üzerindeki Çalışmaları Hızlandı

Apple'ın Kendisine Ait Arama Motoru Üzerindeki Çalışmaları Hızlandı

0
0
0
0
0
Apple, destek sayfasına Applebot adında yeni bir sayfa ekleyerek yeni arama robotunu duyurdu.
Apple, bugün itibariyle resmi sitesindeki destek bölümüne yeni bir sayfa ekledi. Eklenen sayfa duyurulan yeni özellik ise Apple’ın kendi arama robotu.

Arama robotu, web crawler olarak bilinen bir çeşit internet üzerindeki arama motorlarını birleştirerek ( Google, Bing gibi ) genel bir arama yapmaya yarayan birimdir. 

Arama robotu bir bot olarak çalışır ve bir site hedeflenerek otomatik olarak siteleri gezip, bilgileri kendine yükler. Böylece kullandığı arama motorlarındaki bütün sitelere ulaşımı sağlar.Apple’ın arama robotu daha önceden de vardı, fakat şirket tarafından daha önce detaylandırılmamıştı. Şimdi ise Applebot adı ile karşımızda.

Apple şu anda arama robotunu Siri ve Spotlight aramalarında kullanıyor.

Şirket, iOS cihazlarında varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmakta. Fakat dedikodulara göre Apple kendine ait bir arama motoru üzerinde çalışmalar yapıyor. Applebot’un destek sayfasına eklenmesi de bu dedikoduları destekler cinste. Hatta üç ay önce yaptığımız haberimizde, Apple'ın bir arama motoru üzerinde çalıştığına dair ciddi gelişmeler yaşanmıştı.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0