• Anasayfa
  • İnternet
  • Arabasına Jammer Yerleştiren Adamın Hayatı Ceza ile Karardı

Arabasına Jammer Yerleştiren Adamın Hayatı Ceza ile Karardı

1
0
0
0
0
Aracına güçlü bir sinyal bozucu yerleştiren adamın davası rekor bir ceza ile sonuçlandı. Mahkemenin verdiği toplam para cezası servet değerine ulaştı.

Aracına sinyal bozucu yerleştiren Amerikalı Jason R. Humphreys için karar açıklandı. Suçlu bulunan vatandaş Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından 48 bin dolar (141 Bin TL) cezaya çarptırıldı. Cezanın en büyük nedeni ise sinyal bozucuların ülkedeki kullanımının suç teşkil etmesi ve maddi kayıplara yol açması. İsterseniz yaşanan ilginç olaya en başından bir bakalım…

 Olaylar Nasıl Gelişti?

Toyota Highlander marka aracında, yolcu koltuğunun altına sinyal bozucu yerleştiren Humphreys, 2014 yılında yaptığı bu eylem nedeniyle yakalanmıştı. FCC yetkilileri ve polisin birkaç günlük takibi ile ortaya çıkarılan durumun sonucunda kendini savunan Humphreys, insanların sürüş sırasında cep telefonu kullanımını engellemek amacıyla ve iyi niyetle bunu yaptığını belirtmişti.

 Büyük Ceza Caydırıcı Olabilir

Bu savunmalar geçersiz kaldı çünkü Birleşik Devletler’deki yasalara göre sinyal bozucu cihazların kullanımı, pazara sürülmesi, ithal edilmesi yasak ya da belirli kurallar çerçevesinde belli başlı kurumlar tarafından kullanılıyor. Bakalım bu karardan sonra ülkede tekrar “jammer” kullanmaya cesaret edecek birileri çıkacak mı?

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0