• Anasayfa
  • İnternet
  • Arka Plan İçin Photoshop Kullanmadan Gerçek Fırtınalardan Faydalanan Fotoğrafçıdan 6 Anlamlı Fotoğraf

Arka Plan İçin Photoshop Kullanmadan Gerçek Fırtınalardan Faydalanan Fotoğrafçıdan 6 Anlamlı Fotoğraf

2
0
0
0
0
Fotoğrafların arka planlarını photoshop’la düzeltmek yerine gerçek fırtınaları kullanarak oluşturan Benjamin Von Wong’dan eşsiz fotoğraflar.
Fotoğrafçılıkta dijital platformun yeri çok büyüktür. Çektiğiniz basit bir fotoğrafı bile photoshop ya da farklı bir program sayesinde şahesere dönüştürebiliyorsunuz. Bir de bu platformdan tamamen uzak, fotoğraf çekerken yalnızca doğadan faydalanan fotoğrafçılar var: Onlardan bir tanesi Benjamin Von Wong.

Wong, satın aldığı ambulans arabasının arkasını normal yaşamını sürdürebilmek için gerekli birkaç malzemeyle donatarak fıldır fıldır kasırga ve fırtına arayan bir fotoğrafçı. (fotoğraf çekmesi için gerekli olan malzemelerden bahsetmeye gerek yok sanırım) Klasik photoshop uygulamalarını kullanmaktan vazgeçen Wong, fotoğrafların arka planlarını tamamen gerçek kasırga ve fırtınalardan faydalanarak oluşturuyor. 

Günde en az 8 saatlik yolculuk yaparak fotoğrafların arka planları için en uygun doğal koşulları arayan Wong ve ekibi, istediği şartları oluşturduktan sonra fotoğraf çekim işlemine başlıyor. İşte o çekimler arasında yer alan en güzel fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz. (bu arada projenin amacı, dünya genelinde yaşanan iklim değişikliğine vurgu yapmakmış)

Burada da projenin nasıl yapıldığını anlatan 2 dakikalık bir sahne arkası video bulunuyor.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0